• "çünkü türkiye'de yaşıyoruz evladım." şeklinde cevaba kavuşacak çocuk cümlesi.
  • bıktık bu ajitasyonlardan, geçiniz.
  • ah canim kiyamaam.

yeni bir tur magduriyet hikayesinin ozeti.
  • gunluk hayatta konusmak serbest mi? serbest.

okullarda ders olarak secilip ogrenilebiliyor mu? evet.

televizyon kanali, gazetesi, dergisi vs. var mi? evet.

okul disinda ozel kurslarda da ogretiliyor mu? evet.

bugune kadar yuzlerce yil okuma-yazma bilinmeyen bir ortamda varligini surdurmus mu? evet.

sen götünü kaldirip ögretemiyor ya da ögrenmiyorsan siktir git. devlet kimseye zorla kurtce ogretecek degil.
  • gayet iyi türkçe konuşan bir çocuğun gereksiz feryadı.
  • ilkokul seviyesindeki bir çocuğun, ailesinden ne kadar da iyi ırk eğitimi aldığını gösteriyor. kürt ırkçılığının ailede filizlendiğine de şahitlik ediyoruz bu güzellemede. hatta bugün, oyuncu olanları arasında devreleri yanan bir çocuk bile vardır okulda andımız evde kürtçe devreler yanıyor.

biz ilkokuldayken kürt, türk, alevi nedir bilmezdik. şimdi bu çocuk kürt olduğunu, kürtçenin anadili olduğunu biliyor ve türkçe'nin neden okulda eğitim dili olduğunu sorgulayabiliyor. yeni nesil gerçekten çok zeki. zekâ fışkırıyor her birinden. bu hızla giderse 3000 yılında anadili kürtçe olan, okullarında kürtçe öğretilen bir kürdistan kurabilirler.
  • annecim biz kürdüz neden türkiye de yaşıyoruz bak kuzey ırak kürt devleti var orada yaşasak ya, diye de devamı gelir bunun.
  • - annecim biz kürdüz ama neden okulda türkçe konuşuluyor?
    +çünkü derslere başörtüsüyle girmek yasak.
    -aff buyır!!!
    +aman kardeşinle karıştırdım, o da senin gibi devamlı ağlayıp, zırlıyor ama şükür ikinizin de bir başarısını göremedik, hep mazeret hep mazeret...
  • bu veletler isveç'te de "anacığım biz kürdüz ama okulda isveç'ce konuşuluyor" diye soruyorlar mı?
    anadilde eğitim insan hakkıymış; türkiye dışında hiç bir yerde akıllarına gelmiyor bu hak nedense. bu arada, hazır yeri gelmişken (bkz: size kürdistan'ı kurdurtmayacağız)
  • - annecim biz kürdüz ama kürtlerin hakkını savunduklarını söyleyen pkklılar okulumuzu yakıyor, öğretmenlerimizi öldürüyor biz okumayalım diye; fakat ekşi sözlük yazarı hümanistler bunun başlığını açmıyor?

- onların ağzına s..ayım evladım, işte bu yüzden sen oku ve bu ülkenin insanına faydalı ol, benim gibi 13 yaşında mal gibi satılma, kendi kararlarını ver, korkma bu devlet bölünmeyecek.
hesabın var mı? giriş yap