• (bkz: içlik giymek)
  • her skim hıyar diyene bir avuç tuz ile koşma.
  • annemin hoşlanmadığı arkadaşlarımda mutlaka birşeyler çıkıyor. bu aralar yine birine takılmış durumda, bu sefer çok iddalıyım yanılmayacağım inşallah.

(bkz: anneler hisseder evladım)
  • kizim tanimadiklarinin arabasına binme
    kızım ambalajsız açık yemek verirlerse alma
    kızım bilmedigin yerlerde bilmedigin kimselerle oturma...
    yaş olmuş bilmem kaç hala annem öğüt verir sağolsun.
    bir de yeni furya çıkmış
    aman diyim kızım telefondan polisim diye seni kandırıp paranı almaya çalışırlar kanma onlara...
    tamam da annem bende o kadar para yok ki !
    sağlıklı yaşa emi...
  • kimseye hemen güvenme.
    yeni tanıdığın bir kişi ile ilgili yargı/hüküm hanesini bir süre boş bırak.
    kafanda bu haneyi doldurmadan önce herkesi bir süre gözlemle.
    (bkz: mülahazat hanesini açık bırakmak)
  • herkesin anası da mübarek deneyim makinesi. ben işe yarar bir öğüt aldığımı hatırlamıyorum hep koca karı deyişlerinin yıllarca söylenerek kalıplaşmasından ya da alışkanlıklardan oluşan, yeni bir kendini yaratma, yapamadıklarını yapma gayesi güden basit birkaç öneri işittim yalnızca.
  • ne yaparsan yap asla yalan söyleme.
  • sıkı giyin.
  • yaşım 7-8 civarı. annem beni okula bırakıyor.
    okul kapısına varmak üzereyiz
    "her zaman gülümse" dedi bana
    beni çok etkileyen, küçüklüğüme dair annemle ilgili hatırladığım nadir anlardandir
  • bunaldığımı yada yorulduğumu düşündüğü zaman usul usul otururdu yanıma, önce derdimi dinler yaramı sarar merhemler sonra usulca alırdı kolunun altına..

yoruldun biliyorum derdi.. hayat herkesi yorar seni de yoracak. zorlayacak, daraltıcak, çıkmaza sokucak.. hayatın seni yoracağını biliyorken ne ile yorulacağını sen seç.. hiçbir yorgunluktan tat alamazsın en azından ideallerin uğruna yol al..

her çıkmaza girdiğimde yoruldum derim.. canım annemin varlığını hissetmek bir yana yorgunluğumun da yoranın da vazgeçilmez olmadığını hatırlatır bana.. yoruldum der yorgunluğumu seçmenin gururunu ya da mahcubiyetini yaşar, güç alır, sabır çeker devam ederim..
hesabın var mı? giriş yap