şükela:  tümü | bugün soru sor
 • merkel'in veliahtı olarak gösterilen alman siyasetçi. sağcı olduğundan kürtaja, sezaryene, beşten az çocuğa, eşcinsel evliliğe, göçmenlere, renkli bayraklara karşı.

  düzeltme: maden mühendisi olan eşiymiş.
 • merkel'den sonra parti yönetimini devralacak kişi olarak gösterilen cdu genel sekreteri. daha önce saarland eyalet başkanlığı da yapan kramp-karrenbauer, hukuk ve siyaset bilimi mezunu, evli ve üç çocuk annesi.
  zamanında eşcinsel evliliklerini, ensest ve çok eşlilikle kıyasladığı için almanya'da tepki almıştı.
 • bazı orospu çocuklarının rahatını bozacak milliyetçi kadın.
  bu orospu çocukları misal göçmen alman vatandaşı ya da çifte vatandaş olup almanların başını çektiği euro nun kendi ülkelerinde astronomik değerlere ulaşmasını isterler ( misal sırbistan dinarı vs euro ) böylelikle açlık ve sefaletten kırılan ülkelerine tatil için gittiklerinde mal yağması, şımarıklık, fırsatçılık ve gösteriş gibi orospu çocukluğuna devam edebilirler.
  bu kansız orospu çocukları, yaşadıkları ülke olan almanya da sokağa bile tüküremezken kendi ülkelerine dönerken daha uçakta koltuğa sıçmaya başlayan orospu dölleridir ve aynı orospu çocukları daha ülke sınırlarını geçer geçmez ülkenin 46 kromozomlu homo sapiens olarak tanımlanabilen tek insan yaşayabilen coğrafyasına çöplerini boklarını atıp misal daha doğuda yağmaladıkları ve inşa ettikleri mağaralara sıçmaya devam edecekleri yere giderler.
  işte bu orospu çocuklarına kapıyı gösterecek olan politikanın öncülüdür.
 • 2. turda en yüksek oyu alarak cdu'nun yeni lideri seçildi, merkel'in halefi
 • an itibariyle merkel'in yerine gelecek kisidir.
 • yeni model merkel.
 • demir leydi duruşu olan siyasetçi.
 • alman gibi alman ismi yemin ederim. bir gece ansızın stalingrad’a yürürüm der gibi isim.
 • merkel'in hoşgörülü mülteci politikalarını sonlandırarak afd'ye kaçan seçmenleri tekrar kazanabilir.

  cdu'nun başına gelmesi alman şansölyesi olmasını garantilemiyor. 2021 yılındaki seçimlerde çok zorlanabilir. yeşiller ve afd alttan güçlü bir şekilde bastımaya başladı. kramp-karrenbauer'in mülteciler konusunda merkel'e göre daha sert politikaları savunduğu biliniyor. ancak seçmenini buna ikna etmesi gerek. almanya'daki sağcı seçmen cdu/csu'dan ciddi manada bıkmış vaziyette. her ne kadar merkel kendi kararıyla cdu başkanlığını bıraktığını söylese de, 2021 seçimlerinde seçilme şansı olmadığını gördü.

  kramp-karrenbauer'in türkiye konusundaki politikalarının da merkel'den daha sert olacağını söyleyebiliriz. almancıların çifte vatandaş olmasına karşı görüşleri var.