şükela:  tümü | bugün soru sor
 • son yillardaki artan sosyal medyada anneler gunu kutlama fetisizmi ve kapitalizm destekli tv reklamlariyla birlikte anneler gununun abartildigini dusunuyorum. hic annesi olmayan cocuklari, annesini kaybetmis insanlari ve anne olamayan kadinlari dusundukce bu vurgularin o insanlarin kalbinde derin yaralar actigi bir gercektir. suphesiz ki hepimiz annemizi cok seviyoruz. bunu illa ki belirlenmis bir gunde gostermek bu sevgiye karsi da bir samimiyetsizliktir.
  annesini kaybetmis, hic tanimamis minikler icin anneler gunu kaldirilmalidir.
 • annesi olmayanları üzmek ve kapitalizme hizmet dışında bir boka yaramıyor. bir gün kutla, üç yüz altmış dört gün doğurduğuna pişman et, arama sorma. samimiyetsiz sistemin hoyrat oyuncaklarından biri
 • kapitalist sistemin bir şekilde para akışını çoğaltmak ve paralar insanların cebinde durmasın diye uydurduğu saçma ve anlamsız bir gündür. hayatinizdaki anne, baba, sevgili, arkadaş gibi kişileri hatırlamak için bir güne ihtiyacı olan insanlar zaten değer bilmez, kıymet nedir anlamaz kişilerdir.

  kapitalizm bu günü öyle bir ayarlamistir ki; her sene mayıs ayının 11 i yada 20 si dememiş. her sene mayıs ayının ikinci pazar gunu demiştir ki pazar günü insanlar çalışmasın vakitleri olsun ve annelerine sevgilerini gezerek, para harcayarak gösterebilsinler.

  bence de kaldırılsın efenim sakıncası yoktur.
 • hayat tuhaf yaa vapurlar falan.. kadın sizi 9 ay taşımış elinden geldiğince büyütmüş adam etmiş ama siz adam olamamışsınız.. anneler gününde hediye almak zorunda değilsiniz illa paranız kıymetliyse gidip 2 tatlı sözü 1 teşekkürü bile yük olarak görüyorsanız sizlerin ayıbıdır bu.. maddi değil manevi olarak insanlara değer verdiğinizi hissettirmek çok daha önemlidir.. ayrıca 1 gün kutlayıp 364 gün burnundan getiriyorsanız kadının zaten siz kutlamayın.. 'anneler günü kaldırılsın'dan ziyade 'insanoğlu terbiye edilsin' ile karşı çıktığım önerme..
 • anneleriyle fotoğraf çekip sosyal medyaya koyanlar o fotoğraflara annesiz olanların bakıp uzaklara cok uzaklara daldigini unutmayın