şükela:  tümü | bugün
  • anne ile birlikte discovery science'ta stephen hawking özel gösterimi seyredilmektedir, evrende başka yerlerde de hayat var mı, başka akıllı yaşam formları bulabilir miyiz diye sorular sormaktadır morgan freeman üstadımız. derken sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz diye sorar ve annem ağır çekimde bana döner ve;

- oğlum hava soğuk kalk üstünü giy.

diyerek beni dumurdan dumura sokar. yapma be canım annem ben senden morgan freeman' bu sorusuna felsefik bir yaklaşım bekliyordum oysaki.
  • anneyle birlikte mutfakta öğleden sonrası için atıştırmalık hazırlanmaktadır. kızmış yağın içine ince dilimlenmiş çıtıra bulanmış tavuk atılır, atıldığı gibi yağlar ortalığa saçılır ( kafiyeye gel ) bunun üzerine anneden her gün duyulan o efsane yorum gelir.

-vallahi seni aldıkları gün geri gönderecekler, marifetin babayın evinde kalsın.
  • - anne olunca anlarsınız oğlum!

!?&
  • terliği kafana yersin
  • -sen beni sevmiyorsun sen bana düşmansın..
    -haa...??! anne bi git allasen
    -bak gördün mü..
  • seni de çocukların üzüm üzüm üzsünler...tutmadı*.
  • annem özet takılır.

(bkz: afkur)
  • bir is yapmak icin biraz gotunu zor kaldiran, miskin bir cocukluk ve ergenlik geciren bendenize surekli soyledigi (efsane degil ama);

"sana verdigim isi yapma oglum, yapma. ben yaparim. sen vali yada pasa dolusun (ironi genetiktir bizde) ya hizmetcilerin (kendini kastediyor tabiki) var ve onlara yaptirirsin bu isleri"

ozlu sozu mukemmeldir. benim icin de efsanedir. bu sozleri duyduktan sonra da yapardim yapmam gereken isleri. ah anam ya. ne valisi, ne pasasi. emekli bir iscinin doluyuz iste. sen de biliyorsun :)

not: benim buyuk oglana da soyluyorum bu sozleri ona verdigim isi yapmayinca ve bu sozleri duyar duymaz yapiyor kerata yapmasi gerekenleri. kesinlikle etkili sozler.