• en genel anlamıyla; seni senden daha çok düşünmesi. bunu yapan dünyadaki tek insan olması.

"dünyada yaptığım en güzel şey, senin annen olmak" demesi..
  • annem babama "muhammet mustafaaa" diye sesleniyor. babamın adı muhammed de değil, mustafa da.
  • eşek kadar olsan da yorulmadan üşenmeden senin için her şeyi anında yapması.
    sabah bir yere gidecek oluyorum, giyeceğim bir şeyi yıkayıp ütülemediğimi hatırlıyorum, başka alternatif için dolabı açıyorum, yıkanmadığını düşündüğüm şey yıkanmış ve ütülenmiş, dolabıma asılmış.
    sabah bir yere gitmek için hazırlanıyorum, üç kat yukarı çıkıp, odama kahvemi getiriyor, “içmezsen başın ağrır şimdi senin” diyor.
    bu ve daha niceleri. anneler iyi ki varlar.
  • tanım: sizde bir ayrı hissettiren davranışlardır.

annelerin her davranışı güzeldir, sevilir orası ayrı ancak bazı şeyler onu daha çok sevmenizi sağlar. öncelikle maalesef annesini kaybedenlerin başı sağ olsun diyeyim ama onlar da bu başlığa yazabilirler hatırladıklarını tabii ki.

en sevdiğim anne davranışı, çocukken eğer o an ben uzanıyorsam ve annem ev süpürüyorsa bir anda süpürge sapını üstüme yapıştırarak beni korkuturdu. küçük olduğum için süpürge popomu falan yutacak zannediyordum.

anlattığım şey soyut mu kaldı?
    buyrun
  • annemi çok fazla gerekli-gereksiz eleştiririm. bunun yanlış olduğunun da farkındayım. hatta bugün aklıma şu geldi: bu kadın iki çocuk yetiştirdi, bir evi derleyip topladı, bizim ve babamın nazına katlanmanın yanında her daim cesurca adımlar atarak arkamızda durdu ve buna devam ediyor. yaptıklarının birine bile cesaret edebilir miydim/miyim bilemiyorum ancak ona ne kadar hayran kalsam az.
  • maalesef genelde onu kırsam da kırgınlık ve kızgınlığının kısa sürede son bulması en sevdiğim özelliğidir.
hesabın var mı? giriş yap