• bir türk annesi klasiği daha. evde misafir filan yoksa sürekli bu tişörtler vardır annelerin üzerinde. kimisi desenlidir, kimisi düz renk. ama hepsinin ortak özelliği, kıyısında köşesinde çamaşır suyu lekesi olmasıdır. böyle benekli benekli, dalmaçyalı kıvamında. hiçbir zaman giymekten bıkılmaz. ortalama 5 ila 6 yıl sonra da yer bezi olur.
  • temizlik yaparken klorak bulaşmıştır. bundan sonraki her temizlikte o tişört giyilir.
  • kokoş bir anneye sahip olduğumdan sanırım hiç görmediğim tişörttür.. bilmiyorum, klorağı üzerine bulaştırmayacak kadar yetenekli de olabilir..
  • iron maiden, manowar gibi tsirtler de olabilir kimi zaman.

+anne o ne üzerinde ki?
    -olum çok eskidiydi zaten giymiyodun. kocaman adam oldun.
    +anne ama anısı vardı ya.
    -öf tamam be yenisini alırız. soluk soluk nasıl giyeceksen.
    +böhü ya.
  • temizlik yaparken giyilmesi son derece faydalı ve kullanışlı tişörtlerdir. benim annem hiç giymedi öyle tişörtler, hatta kendisini bir tişörtle gören olmamıştır herhalde ama benim çamaşır suyu lekeli 2 adet tişörtüm ve 1 adet de şortum var, hatta şu an üzerimdeler ve bayram temizliğim esnasında şakır şakır çamaşır suyuyla her yeri yıkayabiliyorum, aksi takdirde tedirgin olur insan. hem döpiyesle temizlik mi yapacağız yani?
  • emek figürlü t-shirt tür bu. eski tshirt ün sağı solukaymış uçları, eteklerinde damla damla çamaşır suyu iziyle kapı açılır.
    can anam, hasret anam diye üzerine atlamak, ona sarılıp tombiş yanaklarını sıkmak, "uffffff bi sürü işim var yunus!!!!!" derken daha da sinirlendirmek gibi hisler uyandırır insanın içinde. velhasılı, o tişört bir annenin emeğidir, temizliğe verdiği önemidir, seni önemsediğidir. kutsaldır o tişört.

tabi daha 2 ay önce alınmış tommy hilfiger tişörtü bu durumda görünce beyin kanaması geçirilir.
  • temizlik yaparken kendinden geçmenin sonucu evrende kendine yer bulan t-shirtlerdir. bundan sonra kaderleri bellidir.

misal... (bkz: faniladan temizlik bezi yapmak)
  • en az, tezgah üzerinde duran 'sarı bez' kadar çok işlevlidir. vakti geldiğinde çeşitli yerlerde kullanılarak atılır.
  • oldukça sevimlidir, temizlik yaparken giyilir.
    örneğin benim de çamaşır sulu bir taytım var. desen oluyor, ben çok seviyorum*
hesabın var mı? giriş yap