• "kes şu sakallarını kurt adama dönmüşsün" repliği ile dile getirirler. ah anam kurt adamı nereden biliyorsun ki sen *
  • sakalım olmadığı halde, sakalını kes diyen canım annem..
  • hepimiz aynı dertten muzdaripmişiz.

benimki direk "işidli misin oğlum sen" diyor.
  • ömürleri boyunca çeşit çeşit moda facialarına rastlamış bir neslin, yeni bir moda faciasına karşı tepkisidir.
  • sadece anne olmak ile alakası olmayan durum. şuan ki annelerimizin çoğunluğu 60-70 doğumlu. o zamanlarda sakal bırakana pis, işsiz, güçsüz serseri gözüyle bakılırdı herkes sinek kaydı dolaşırdı. yani olay tamamen kültür farkı.
  • sadece sakalsız değil saçsız da görmek isteme durumudur. saçlarımın bele yaklaştığı (pis metalci) dönemde "oğlum bu ne hal, nanalara dönmüşsün" diyen bir annem vardı. (nana ne lan?) karşılarında bir lex luthor çakması görmek en büyük idealleri herhalde.
  • valla imkanı olsa bizimki hala daha evde donla koşturacak beni. cidden gözlerinde hiç büyümüyoruz herhalde. sakal o algı ile ters düştüğü için sevemiyorlar bana kalırsa.
  • aşgarsız olamanızı istememesindendir.

ne zaman saçı sakalı koyversem bu lafı yerdim.

not : bu arada “aşgarsız” kelimesini google’de aradım. çirkin demekmiş. başka anlamları da varmış. onlara bakıyorum gülerek.

daha önce niye bakmamışım yav.
  • 42 yaşındayım.sakalların yarısı beyazladı.hala kurtulamadım.
  • benim annemde de var olan bir tür bilinçaltı. sanırım sakallı erkek daha yaşlı göründüğü için, çocuğunun büyümüş ve hatta yaşlanmış olması gerçeğiyle yüzleşme hissi ve bittabii bunun kendisinin de yaşlandığına işaret etmesi böyle bir tutuma yol açıyor olabilir. normal karşılıyorum. babamın tek beyaz saçı sakalı yokken benim noel babaya dönmem gerçekten de üzüntü verici. hem onun için hem benim için.
hesabın var mı? giriş yap