• anneler hep zamanın ilerisinde yaşarlar. uyandırırken saati ileri söylerler. dışardaysanız, ulaşılacak bir telefon bıraktıysanız ararlar "saat 3 sen nerdesin?" derler zaman bu kadar çabuk geçmiş olamaz diye düşünürsünüz. sonra saate bakmak aklınıza gelir ve o acı gerçekle karşılaşırsınız "anne saat daha 2yi 5 geçiyo ne 3ü yaaaaa" dersiniz. çaresiz kadere isyan edersiniz. bu saat yuvarlama özelliği genelde kalıtsaldır, genlerle anneanneden anneye aktarılmıştır ve ilerde sizde gözlemlenme riski de çok yüksektir.*` :olamaz`` :nayır nolamaz`...(bkz: anne tripleri)
  • benim anamda yok saat anlayışı, askerden dönüp işe gireli tam yedi sene oldu, tam yedi senedir sabah dokuz, akşam sekiz çalıştığım bir işim var ama kadın hala öğle vakti aradığı zaman "uyuyor muydun oğlum?" diye soruyor. yıllardan beri süren bir şaka gibi. evet anacım, uyuyorum ben uykumu alıncaya kadar, öyle saat 12 gibi falan kalkıp işe gidiyorum, birkaç saat takılıp dönüyorum evime. patron da mesaj atıyor her sabah "çok güzel uyuyordun, uyandırmaya kıyamadım" diye.
    ya da bir ihtimal daha var, o da annemin benim çalıştığıma inanmaması olasılığı. bu salağı kim işe alıp para verir ki diye de düşünüyor olabilir kadın.
  • kendileri zamanı bükebiliyor diye, evlatlarının da bu yeteneğe sahip olduğunu düşünürler.

telefonda,
    - kızım nerde kaldın, ne zaman geliyorsun?
    + anne dolmuştayım, yarım saate evde olurum.
    - iyi hadi çabuk gel!

+ kaptan biraz hızlı gidelim lütfen, annem bekliyor!!!

meh.
  • saat akşam 9'dan sonra artık o saat 12'dir.

-oğlum saat 12'ye gelio sen hala akşam yemeği yemedin (saat 9 ama)
    -anne saat hep 12'ye doğru gider zaten hay allahım yaa daha 9 be, eh be!
  • -annem ben saat 7 gibi gelicem...

akşam üstü anne tekrar aranır ve biraz geç kalma durumu belirtilir;

-annecim ben gecikcem 7'yi geçer..
    +tamam o zaman 7'yi geçirme...

(tamam o zaman!)
  • hep ileriye yönelik bir anlayıştır. bulunulan zamanın ilerisinde yaşar hep anneler.

- saat 12'ye geliyo kalkmıyo musun yaa?!
    + anne 5 dakka daha noluur duur.
    - hadi hadi 12 ye geliyo ama
    + anne saat daha on buçuk
    - ben saati söylemedim 12 ye geliyo dedim
    + ama anne daha on buçuk
    - 12 ye geliyo mu gelmiyo mu sonuç olarak
    + saat 9 olsa da aynı şeyi söyleyecektin o zaman düz mantıkla
    - bilimsel konuşmaya başladığına göre kalkabilirsin artık
    + uykum kaçtı anne zaten kalkıyorum
    - pekala.
  • sen gelmeden uyuyamıyorum biliyorsunla başlayan aklı annede bırakma cümlelerinden tutun da, kaçta gelirsen gel ama eve gel, kalma başka yerlerdeye varan ve sen de anne ol anlarsınla noktalanan bir anlayıştır...
  • annemin "git bak bakalım saat 4'ü 20 geçiyor mu?" sorusuyla benim ulaşamayacağım bir boyutta olduğu kesin.
  • saat x iken, yelkovan 12 ile 6 arasında* ise saat anne tarafından x bucuk, yelkovan 6 ile 12 arasında* ise x+1 olarak algılanacaktır. sozkonusu sendromun, annelere ozgu bir beyin mutasyonundan kaynaklandıgı dusunulmektedir
  • güneş saati kullanırlar. önemli olan havanın kararmış olup olmamasıdır.
    yağmur-kar varsa gün daha da kısa sürer.
    ama erkenden "uyuma vakti"ne varan bu saat ölçülerine rağmen eve geç döndüğümüzde uykusuz kalan da onlardır.
hesabın var mı? giriş yap