• zaten söylerseniz başınıza gelecek var. ne yazıyon, nasıl yazıyon? bu adam kaç para aldı oynadığı için? şeklinde devam eden sonsuz bir falan filan döngüsü hayatınıza işler... sonra annenizin arkadaşlarının, yazdığınız reklamlara dair ulvi eleştiriler/yorumlarına maruz kalırsınız. sessizce gülümsemeye çalışırken, sıkıntıdan patlarsınız. herkesin aslında bu işi yapabileceğine dair söylenen o şuursuz kenan evrenimsi yorumlardan yorulup, gidip bi köşede uyumak istersiniz. ne de olsa tatildesinizdir... annenizin evindesinizdir. uyumak hakkınızdır. ama o bir reklamcı annesidir. dur durak bilmez, reklamınızı yapar. konu komşuya tanıtılırken yegane kimliğiniz
  yazdığınız reklamlar ve çalıştığınız ünlü insanlardır. o yüzden siz siz olun annenize reklamcı olduğunuzu söylemeyin. seguela en azından bu konuda haklıdır. çok haklıdır.
 • sadece reklamcılık değil, iş dünyasının her dalından insanın faydalanabileceği öğretiler içeren, komik, eğlenceli ve didaktik bir başyapıt.
  (bkz: gazzzz)
 • kitaptan alıntı:

  --- spoiler ---

  olay 1935'te cereyan eder. bir bankanın özel kalem müdürü üstada bir heykel ısmarlamak için collioure'a gelir: "1937 sergisi için fransa'nın zaferini, bizi yönlendiren özgürlüğü, halkın çabalarını, barış'ı, emeği, demokrasiyi anlatan bir heykel... üstad nasıl bir şey düşünürsünüz?"

  denize bakmakta olan maillol rüyasında cevap verir: "her zamanki gibi güzel bir hatunun güzel kıçı."

  --- spoiler ---