şükela:  tümü | bugün
  • hiçbir evden eksik olmayan, çeyiz sandıklarının baştacı, el emeği göz nuru danteller hakkında tüm ev ahalisinin görüşlerine yer verilerek hazırlanmış bir yapım.

http://vimeo.com/42757615
  • altında şükrü özçelik imzası olan , annelerimizin estetik algısına ışık tutan enteresan bir yapım.
  • hayatımda gördüğün en iyi amatör çalışmalardan birisidir.
  • izleyiciye aktardığı absürd durumun gerçekliği öyle güzel vurgulanmış ki; benim için post-modern eğlence sınıfına girmiş yapımdır.
  • annenin dantel modelinin ismini de işlediğini görünce yarıldığım, tipik türk evini yansıtan çalışma. ev bana çok huzurlu geldi. evimi özletti.
  • 'estetik olarak da hoş duruyor,baktığın anda açık bir şey mi hoş durur kapalı bir şey mi? o yüzden ben de her şeyin üzerinde kullanıyorum örtü'
    gibi bir cümle dikkatimi çekti.paranoyak olmak istemiyorum politika yapmayacağım o yüzden üzerinden, ama insanlardaki estetik algısını özetleyen bir cümleydi benim nezdimde.

edit:aileye yakın bir kaynaktan aldığım bilgiye göre videodaki teyzenin böyle bir durumla alakası yokmuş,sevindim :)
  • bana master tezim için fikir veren efsane çalışma. tam olarak kültürel bir ilham kaynağı.
  • herbest olayına koptuğum güzel belgeselcik.
  • -kalorifer peteğinin üzerine niye dantel örtüyorum? çünkü yazın pencerelerden giren toz ızgaraların arasına giriyor.

hayattan bir kesit.
  • bu kadar samimi bu kadar bizden bir şeyi izlemek çok eğlenceliydi.

videoda benim en çok ergen kızın ses tonunun yüksekliği çekti. atarlanıyor haklı olarak, bu kadar biblo bu kadar örtü en çok o yaşta, hele annen senin eline toz bezini veriyorsa insanı isyan ettirir =)

teyzem 45 yaşındaymış ve gözleri gördüğü sürece dantelini işleyeceğini, elinden bırakmayacağını söylüyor. herkese kısmet olmaz çok sevdiği, beğendiği eserleri üretmek. çok saygı duydum emeğine de tercihine de. allah ona uzun ömür versin.