şükela:  tümü | bugün
  • cennet göztepe'nin yardım çığlığı.

--- spoiler ---
    ben cennet göztepe, 23 yaşındayım. 15 yaşında bir erkek kardeşim var. annem 6 eylül cuma akşamı 7 yıldır boşanmış olduğu babam tarafından yine bıçaklı saldırıya uğradı. hem de bir hastanenin acilinde. ne polis ne güvenlik vardı. kimse müdahale etmedi. hastane kamera görüntülerini yok etti. annemi korumaya çalışırken ben ve kardeşim de bir çok yerimizden yaralandik.

bu adam bir çok suçtan dosyası olan bir adam. adı soner göztepe. uzaklaştırma kararı vardı, ev hapsi vardı, akşam 9 sabah 7 evden çıkamayacaktı ama gece 1de annemi ve bizleri öldürmeye teşebbüs etti. dün gece ise yine serbest bırakıldı.

can güvenliğimiz yok. bir çok evlât gibi ben de kardeşim de annesiz kalmak istemiyoruz. annemi kaybetmek istemiyorum. durumu ağır. bizler de yaraliyiz. o adam bir daha gelse kendimizi koruyabilecek durumda değiliz. bu adamın cezasını çekmesini istiyoruz. sizler de bi imza atarak bize edin. daha fazla kadın ölmesin..
    --- spoiler ---

tivit floodu

change.org

edit: altta bir yazar arkadaş "kamera görüntüleri nasıl yok olur " demiş. biliyorsunuz bu ülkede görüntüyü paylaşırsan tutuklanırsın ama bıçaklarsan serbest bırakılırsın.

edit 2: yazar arkadaş uyardı. emine bulut cinayetinde görüntüyü çeken eleman gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılmış.
  • bu orospu çocukları ile alakalı devletin, siyasilerin, polisin net bir tavrı olmalı artık, adli takibi olan bir insan bile, elini kolunu sallayarak eşini, çocuklarını öldürmeye yada bir şekilde zarar vermeye gidebiliyor.ve bunu hiç çekinmeden hastane gibi bir yerde yapabiliyor.
    gerekirse çocukluktan (okullarda v.s) bunun eğitimi düzgün bir şekilde verilmeli, ailesinin yapmadığını devlet yapmalı çünkü bu tip insanların geneli çocukluktan babalarından veya yakınlarından böyle görüp, bunun bu şekilde olduğunu sanıp kendi hayatında da gördüklerini uyguluyor.
    bir yerlerden başlanmalı artık ve bu konuda kimse susmamalı, sosyal medya'nın gücü artık gerçekten çok fazla o yüzden herkes elinden geleni yapmalı.

up!

edit: adalet bakanı'ndan şöyle bir açıklama gelmiş; "bir kadın kurtulacaksa anayasa'yı bile değiştiririz"
    umarım sadece lafta kalmaz bir an önce harekete geçilir.
  • upppp
  • bilmemne yapan kız, bilmemne eden kadın, kadın yazarlara sorular "sis nie bise vbermions kee kesbannar *" ayarında boktan başlıklar ve entriler kasan sözlük yazarlarınca gözardı edilecek başlık
  • kamera görüntüleri nasıl yok olur lan.

(bkz: up)
  • maganda erkek terörüne ne zaman son vereceksin devletcik?
  • kim ister ki? allah yardımcısı olsun.
  • bir gün de kadına şiddet vakası yaşanmadan geçmeyecek mi ? yeter ulan yeter bee !!
  • yukarı!
  • up! yeter ulan yeter hukuk istiyorum artık bu ülkede!