• sevgili ve anneyi kıyaslamak çok güzel bir kafa. ama daha çok üzen şey ise seni doğuran anneni beğenmeyip ekmek veresinin gelmemesi. neyin ezikliğini yaşıyorsun diye düşündüm sonra ahlak yoksunu olduğunu farkettim. o zaman çalış hayırlı bir evlat olda annenin ellerine krem sür. şu yazdığını annen okusa ne kadar üzülür. bir de makul bir şey gibi başlık açmışsın gerizekalı.

edit: troll demişler ama benim gözümde bu trollük değil.
  • (bkz: nerde o eski troller)

trollün bile kalitesizine kaldık ya.
  • sevgilisine hissettiği şeyleri annesine karşı da hissetmek isteyen bir yazarın hezeyanı. insan daha ne kadar şaşırabilirim diyor ama bi şeyler oluyor yine şaşırıyor işte.
  • anneliğin ilk yılında ise doğrudur, hele birde ilk defa anne olmuş ise ne saça bakar ne başa varı yoğu küçüçük bebeğidir. haaa ama sonraki yıllarda elbet bu böyle devam etmez. ama gel gör ki o pamuklara sardığı bebeği yıllar sonra onu beğenmez saçma kıyaslara girer hiç düşünmez ki ben neydim diye.
  • canım annem benim, ne de çok severdi süslenmeyi püslenmeyi..
    gençlik fotoğraflarında hep böyle havalı, makyajlı ve bakımlı fotoğrafları vardı...
    sonra babam olacak adamla evlendi..

ilk başlarda yine bakımlıydı aslında, her şeyden önce titiz bir kadındı..
    mutlaka hafif bir makyaj yapar, kremini sürer, saçlarını uzun uzun tarardı..

sonra babamın dehşetli zamanları, kumar tutkusu falan girdi hayatımıza.
    giderek fakirleştik..
    annem de giderek çöktü. küçücük kaldı.. evlere temizliğe gitti, okullarda hademelik yaptı didindi durdu..
    bizi okutmak, babamın borçlarını kapatmak, evde 2 tas çorba kaynasın diye kuş gibi çırpındı..

çırpındıkça o gençliğinden eser kalmadı.
    başkalarının 2. el kıyafetlerini, benim atletlerimi falan giydi.
    düşünün bir kadınsınız ve oğlunuzun atletlerini giyiyorsunuz kışın.. su alan patlak ayakkabılarına poşet geçirerek yağmurda, çamurda, selde daha güneş doğmadan işe gitmek için yollara düştü..

boşandı babamdan..
    üzerine yıkılan borçlar, 2 tane çocuğun karnını doyurmak okutmak için bakamadı kendine...

ama inanın boşandıktan hele de babam öldükten sonra, yüzü gözü açıldı annemin, cildi eski sağlıklı görünümüne kavuştu, iki büklüm kadın gitti dimdik duran bir kadın geldi..
    saçlarını boyadı, kremlerini sürdü yine..
    gözlerinin içi güldü..
    fakat giden tükenen gençliği oldu..

şimdi 60 yaşında bir süper babaanne...
  • okuyunca allah hiçbir şeyi sebepsiz yaratmaz diye geçti içimden. güzel, bakımlı olsa annesine hallenecek demekki!
    allah trolün de hayırlısını versin, bu nasıl bir ucuzluk, bu nasıl bir pespayelik insanın inanası gelmiyor valla.
  • annene okutta bu yazdıklarını anlasın ne kadar büyük bir hata yaptığını.
  • 1. trole saydırmışlar sayfalarca akdlsidmdldsşs

2. nö. anneler melek değildir. anneler insandır. onların da hataları vardır, onlar da bencil olabilirler. tüm anneler melekse bu şeytan gibi kadınlar kim aq? bir işi de doğru yapın. başka bir şeyi gömeceğim diye diğerini nirvana’ya taşımayın. dünya ak ve kara değil maalesef.

3. anneler saçını süpürge etmek zorunda değil. anne olduğu için kutsallaştırılmak zorunda hiç değil. tabii, eğer sayko değilse doğurduğu çocuğuna sevgisini verir, ona bakar, büyütür, ilgilenir. ancak kendini unutup çocuğu için kendini paralamak zorunda hiç değil.

4. bu demek değildir ki başlığı açan haklı. trol işte yav ne atarlanmışınız
hesabın var mı? giriş yap