şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: oh siktir)
  • bunu 12 gün sonra fark ettiğiniz zaman yapılması gereken ses çıkartmamaktır.
  • yaşı ileri olanlar için annenin kendi doğum gününü unutması daha sık rastlanılan bir gelişmedir.
  • bir de, nüfus cüzdanında yazan tarihte mi, yoksa normal tarihte mi kutlasam diye düşünürken karar verememek, akabinde unutmak vardır. biri unutulunca, diğeri beklenir çaktırmadan.
  • hayvanlaşmanın bokunu çıkartmaktır.
  • hele birde annenin doğum günü, anneler gününden 2 gün önceyse ve siz hayırlı bir evlat gibi hissedip anneler gününü kutlamak için annenizi aradığınızda anneniz tarafında bu acı gerçek yüzünüze vurulursa uzun zaman kendinize gelemezsiniz. berbat bir deneyimdir.

ne kadar çok anne dedim bu arada, incideyken bu kadar anneli muhabbet yapmıyordum.
  • ortaokul muydum lise miydim ne. annem öğretmen. bir gün okuldan gelmişim annemin elinde paketler. açtım baktım anne bunlar ne yea dedim. öğrencilerim almış dedi bana. bir anlam veremedim, öğretmenler günü değil bir şey değil niye yeea dedim yavşak yavşak hala.

- bugün benim doğum günüm dedi.

o an dondum kaldım. konuşamadım, cevap veremedim tabi. özür dilerim aslında aklımdaydı falan gibi bir şeyler miyavladım ama, o çoktan yazıklar olsun bakışını yerleştirmişti yüzüne. bir süre trip attı tabi, ama ben de bir daha doğum günün hiç kaçırmadım.

annenin doğum gününü unutmak: fatal error
  • bir kac kere basima geldi. ama annemin hangi gün dogdunu bilmiyor degildim, ayin kaci oldugundan bihaberdim genellikle. anne size en sonunda söyle bir mesaj atarsa, "kafama sicayim" dersiniz:

"annecim bugün benim dogum günüm"

bu kadar, cok nötral bir mesaj aslinda ama insan onun satir aralarinda hayal kirikligi mi görür, yoksa öyle mi görmek ister, bilinmez.

sizin unutkan durumlarinizi bilen aile fertlerinin, arkanizi toplar gibi "bugun annenin dogum günü, sakin kutlamayi unutma!!!111!!" seklinde uyarilariyla önüne gecilebiliyor.
  • tam olarak şuan yaşadığım durum bende diyorum alkole bu kadar kızmazdı bu kadın sabahtan beri niye bana basbas bağırıyor.

haklı napacaz?? kardeşimde hatırlatmadı!! ustune arayıp dogum gunun kutlu olsun diyo !! biz 3 dakika once konusmusuz senle bana da hatirlatsanaa bende kutlayim ? yookk..

şimdi napcaz hic bir fikrim yok. bu saatten sonra da herşey için gec kaldik bence toplayamam daha sanırım.