şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tamam biliyorum kardeşim trollsün ama biyolojiden hiç mi haberin yok? yumurtayı tek bir sperm döller. spermin de hayatta kalma süresi bildiğim kadarıyla 2-3 gündür.

  neyse. troll zırvasıdır.

  edit: adam biyoloji profesörü çıktı rıza baba.

  edit2: trollümüz "yımırta nerden geliyüür" diye bana giydiriyor. benim bildiğim, kadınlar dünyaya geldiklerinde yumurtaları ile geliyor ve menopoza kadar bu yumurtalar adet dönemlerinde atıla atıla bitiyor. bu durumda kadının sonradan yaşadıklarının doğumda zaten üretilmiş olan yumurtaya etkisi olmaz diye düşünüyorum. eğer bir çocuk da bildiğimiz gibi bir yumurta ve spermden meydana geliyorsa trollün önermesi saçma kalıyor. ama biyoloji profesörü değilim, eyyorlamam bu kadar.

  edit3: @hyperkin yumurtalar konusunda bilgilendirdi sağolsun:
  "kız çocukları anne karnında gelişirken oogonium denilen yumurta hücresi öncülleri mitoz bölünme geçirebiliyor, daha sonra bu yetenek kayboluyor. ergenlik dönemine girmiş her kadının sabit bir oogonium değeri oluyor, sonra her ay genellikle bir, bazen iki tanesi mayoz bölünme geçiriyor, oluşan 4 hücreden 3'ü ölüyor ve kalan hücre yumurta hücresi (ovum) oluyor. yani her kadının sabit bir yumurta oluşturabileceği doğru ancak menapoz bununla alakalı değil, menapoz kadınların hayatlarının bir döneminde "zamanlanmış iletiler" sayesinde ani östrojen düşüklüğü ile başlayan bir aşama. menapoz dönemine girmiş kadınların hala oogoniumları oluyor, ama kadınlar üreyebilirlik yeteneklerini kaybediyorlar."
  @belkider sağolsun o da detayların şurada olduğunu belirtti: (bkz: menstruasyon döngüsü)
 • eğer maymundan geldiysek...
 • tabi ayse'nin eli mahmut'un eline degince butun kimyasi dna'si bozuluyor. ulan elin trollune cevap verdirdiniz ya
 • kardeş, sen anneciğinin kaç tane eski partnerinin ortak bileşenisin?
 • ortadox kilisesinin tek eşliliği önemseyerek, on emirde yasaklanmış bi olguyu 'bak işte bilimselliği bile olabilir' diyerek tekrar tekrar ortaya sürmeye çalıştığı doğruluğu kanıtlanmamış teori.

  daha doğrusu doğruluğu kanıtlanmamış demeyelim de, şu anki genetik bilimine göre 'olmasının imkansız olacağı uydurma teori' dersek daha yerinde bi cümle sarfetmiş oluruz. 19. yüzyılla birlikte yeni bilgi edinimleriyle beraber bu teorinin çökmesine rağmen ara ara kiliseden böyle ittirme haberler yapıldığını da görmüyor değiliz.
 • ortalıkta niye bu kadar fazla sarışın bebeğin dolaştığını açıklayan teori. ulan vicdansızlar hepinizin mi iskandinav sevgilisi vardı ya?:)))
 • keşke annenle partneri sana dna aktarırken, içine biraz da zeka katsaymış.