şükela:  tümü | bugün
9 entry daha
  • vakıf üniversitelerinde sadece anneyle sınırlı olmayan, diğer aile bireyleri, yakın akrabalar ve aile dostlarınca da sıklıkla gerçekleştirilen dumur ötesi davranış... tehdit etmekten, feryat figan ağlayanlara kadar her türü görülmüştür...

bir de bunların telefon edip çocuğunun devamsızlığına, derslerdeki başarısızlığına nasıl engel olunamadığı ile ilgili asistan fırçalamaya kalkanları da mevcuttur ki bir anda kendinizi başka gezegende hissedersiniz..
  • bunun bir adım ötesi de şöyle birşey olacaktır:
    (bkz: üniversitede sınıf annesi uygulaması)
  • hocalarla gorsunenini gormedim ama kizini universiteye getirip goturen sinava girerken kapida kizinin sinavdan cikmasini bekleyenini gordum...
    cok uzulmus ve cok acimistim... yazik hic arkdasi olamayack bu kizin demistim ki ilk gun kuyduum bu teshis dogruluunu gostermisti....
  • (bkz: koç üniversitesi)

geçen sene* anne ve babaların rektör*le görüşmesi sonucunda cici büfe adlı 24 saat açık mekanın öğrencilerin gece uyanık kalmasına sebep olduğu gerekçesiyle gece kapatılmasına karar verilmiş ve uygulamaya geçilmiştir. daha sonra öğrencilerim "yapmayın, etmeyin"leri sonucu karardan vazgeçilmiştir.
  • annenin iki kavanoz bal goturelim bolum baskanina diyerek cag atlatmasi da mumkundur tabi.
  • (bkz: sabanci universitesi)

duyduğum bir olay
    anne: bu sps okumaları azaltılsın. okuyup çocuğuma özet çıkartamıyorum. (bkz: sps) (bkz: sps efsanesi)
    hoca: ...??

anlaşılır ki anne çocuğuyla beraber liseyi okumuş, onun derslerinin özetlerini çıkarmıştır.
    (bkz: özet çıkarmak)
3 entry daha