şükela:  tümü | bugün
843 entry daha
  • hem hala hem dayı sahibiyiz ikisi de çöktü çok şükür.
  • böyle bir hırsız ve arsız dayım olsa odunla döve döve adam ederdim sanırım, mahkemeler insanların yargılanmaları içindir, anlatılan ibretlik hikayelerdeki dayı denilen yaratık insan değil, bu yüzden odun tek çözüm.
  • her sülalede bir adet bulunan şerefsiz dayıdır. bunun bir de üst versiyonu baba tarafındaki memleket sevdalısı paragöz amcadır. gençlikte yaptığı orospu çocuklukları dilden dile aktarılır.
    edit: çok sayıda arkadaş yesillendirip benim amcami anlatmissin diyor, her sulaleye devlet atıyor galiba bu pezevenkleri.
  • bir dayım var. çok şükür malda mülkte gözü yoktur. elinde ne varsa verir, dayılık konusunda dayı gibi dayıdır.
  • her sulalede bu serefsiz dayi ve turevinden bir adet bulunur. eger sizin sulalede yoksa bilin ki o sizsinizdir.
  • dayılığın 1. kuralı bu.
  • bizde de 3 kızkardeşinkine çöken bir ayu * var. yinge hanımla çatır çutur yiyorlar yıllardır.
  • bundan iki adet mevcut, yiyorlar efendim durduramıyoruz.
  • dayım anneannem yoluyla* annemin hakkını istedi. annem annesine kıyamadığından önce 'tamam' dedi. sonra 'o zaman bana hatıra kalsın diye altın bilezik, yüzük falan alsın oğlun, anamdan babamdan bişey kalsın bana' deyince dayım u dönüşü yaptı. iyi de oldu. bizimki hacılayamadı. ama diğer teyzelerimki gitti. gerçekten insan hayret ediyor. her ailenin böyle bir ferdinin* olması ilginç.
  • durup dururken şu başlığı neden hortlatıp dayımıza sövdürüyorsunuz ki amk?

t: her ailede mutlaka bir adet bulunan dayı tipi.
265 entry daha