şükela:  tümü | bugün
  • kim lan bunlar?

gizli bi örgüt mü yoksa bi tarikat mı? sayıları neden bu kadar çok ama biz bunları sosyal hayatta göremiyoruz? nerede bu haklarında hanım hanımcık diye konuşulan kadınlarımız? surekli yeni atanıp gelip gidiyorlar bahsedilenlere göre ama yoklar sosyal hayatta. kim aga bunlar, amaçları ne.

bıktım lan. gidip buluyor birilerini öğretmen evinin bahçesinde otururken, sonra j.j tanissana bak boylu poslu hanım hanimcik yeni atanmis vs.

sırf bende de değil; cevremdeki diger arkadaslarimin analari da boyle. ogretmen kiz oo iyi eş olur diye dusunuyorlar herhalde.

tüm erkek analari ve bu yeni atanmis ogretmen kizlar parti kursa iktidar olurlar abv.
  • yalandır, bu tamamen annelerin ileride gelinlerini çekiştirirken "o sana dediğim öğretmen kızı alacaktın" demek için söyledikleri yalandır.
    dikkat edin içinizde o annelerin dediği hanım kızla evlenen var mı? evet yok. hep burun kıvırdınız.

babaannem gelinini eleştirirken babama diyordu eskiden, anneannem gelinini eleştirirken dayıma derdi hatta halam ve teyzem de kuzenlerime demiş. bunları anneler anlatırken hep dinledim ve bir şeylerin garip olduğunu anlamıştım.

ve sonunda sıra bana geldi;
    annem "hanım hanımcık bir öğretmen kızımız var" diyince olayı hemen anladım. "tamam anne tanıştır o da isterse hemen evlenirim" dedim.
    ilk başta surat ifadesi değişti sonrasında sesi titremeye başladı ve hızlıca odaya geçip birilerini aramaya başladı. dinlerken "ben deşifre oldum , pasaport ayarlayın gibi laflar söyledi. sanırım örgütteki diğer anneleri aradı.
    ben de hemen dayımı , babamı ve kuzenlerimi aradım; olayın acil olduğunu, bir örgütü çökerteğimizi ve yıllardır kandırıldıklarını anlattım.

ilk başta anlamadılar "siktir amk ne anlatıyosun" diye tepki gösterdiler ama ısrarıma dayanamayıp geleceklerini söylediler.
    hızlıca annemin odaya girdim. içerisi boştu ve pencere açıktı. camdan baktığımda annemin koşarak köşede duran siyah bir arabaya doğru gittiğini gördüm. seslendim, bir an durdu bana baktı. gözleri yaşlıydı. arkasını döndü ve arabaya binip hızlıca uzaklaştılar.

babamı tekrar aradım babaanneme gitmesini, onun da örgütten olduğunu söyledim.

babaannem, anneannem, halam ve teyzem de kayıptı.

polise gittiğimizde ;hiç biri hakkında kayıt bulamadılar , sanki hiç yaşamamışlar gibi kayıtlar silinmişti.
    bu olaylardan bir hafta sonra iki kuzenim peşpeşe kayboldular örgütü bildiklerinden dolayı öldürüldüklerine eminiz.
    babam köye kaçtı , dayımla ben de saklanıyoruz ve çok korkuyoruz. büyük bir örgüte çomak soktuk . böyle kaçarak nereye kadar yaşayacağımızı bilmiyoruz.
  • (bkz: ruşen amca'nın oğlu sedat)'tır o aslında. sakın tanışmayın.
  • hademe kaçabilirsin ama saklanamazsın.

bu örgüte kesin annem de üye. çünkü bana okulundan hiç öğretmen kız bulmuyor. muhtemelen deşifre olmamak için başka annelere tavsiye ediyor.
  • başlığı ben açtım sandım...

acınızı paylaşıyorum a dostlar!