şükela:  tümü | bugün soru sor
  • not: anneciğim seni çok seviyorum

öncelikle başlığı açma konusunda çekindim çünkü artık annem buraları okuyor olabilir. hatta hesaptaki eski entryleri karıştırdım annemin görmemesi gereken varsa sileyim diye. son iki yüz kadar entry'de ya da en beğenilenler'de gizlemem gereken bir şey yok. 600 küsur entry'i de kontrol etmeye ben üşendim annem bakacak değil ya. aramaya inandım ama bulamadım. sonunda dayanamayıp başlık açmaya karar verdim.

üç hafta önce alerji yüzünden hastanelik oldum. geçen cuma kontrolde de doktor acil durumlar için yakınlarını bilgilendir deyince anneme lateks alerjimden bahsettim. "bak kızınız kaza geçirmiş, hastanede falan diye ararlarsa nerede demeden önce lateks alerjisi var" de diye sıkı sıkı tembihledim.

(cumartesi annem google'da lateks alerjisi ne diye bakar ve istediği sonucu bulamayınca hâlâ kutsal bilgi kaynağı olduğuna inandığı için "lateks alerjisi ekşi" yazar. benim entry'e denk gelince de olayı ona anlattığım şekilde buradan okur. altta yazan nick'e tıklar. random gelen entry ise ben olduğumu teyit etmesi için yazılmıştır adeta.)

sonra beni arar. "kızım internetten baktım lateks alerjisi ne yapıyormuş diye. evet öldürebilirmiş. hatta sen yazmışsın onu da okudum." der.

salağa yatma değil jeton düşmediği için "ne yazması annem? ben yazmadım bir yere." dedim.

"unutmuşsun galiba o zamanlar yazmışsın hatta alttaki ikinci netter yazısına tıkladım. böyle yazdıklarından bir tane daha çıktı. istanbul'a da vinci'ye gideceğini yazmışsın o zaman dedim bu netter diye." dedi. burada gerçek adımı kullanıyor. hoş ifşa'nın hasını annem yapmış adımı yazsam ne değişecek.

tepki veremedim. itiraz etsem kaçacak yerim yok.
    sonra "ne sergisi da vinci öldü zaten anne." diye konu değiştirmeyi denedim olmadı.

bilmediği şeylere, haberlere bakarken yanına "ekşi" yazıp aramayı dört sene önce ben öğretmiştim. kendim ettim kendim buldum. ifşa olayını çok çözebildiğini sanmıyorum yazdığım online dergiler gibi sandı. bozuntuya vermedim. hatta kızımın yazısı diye sevinmiş burada yazınca iyi bir şey olduğumu düşünüyor. umarım kardeşime söylemez.

profili takibe almayı yapamaz hesabı yok açıp bakacağını da sanmıyorum ama "ikinci netter ekşi" diye google'da arayıp kızım ne yazmış diye bakarsa baştaki not onun için.

edit: (bkz: annenin sözlüğü okuması durumunda olabilecekler)
  • hayatta en korktuğum şeylerden birisidir. yüzlerce yazdığım ekşi itiraflarımı okuduğunu düşünemiyorum.