• teknolojiyi bir yerden yakalaması ama hâlâ rakamları yazamamasına ve şöyle mesajlar almanıza sebep olabilir:
    -ekmek ekmek. söylediğim kadar ekmek al.
  • -yazıyor....
  • annenin yakın arkadaşlarından oluşan bir whatsapp grubuna katılmasıyla asıl etkilerini hissedersiniz. her gün kadim dostlar whatsapp grubunda neden onun da özlü sözler içeren görseller paylaşamadığı, o görselleri bulanların nasıl bulduğu (- "kızları buluyor tabi onların sen bana hiç bulmuyorsun") ama kendisinin bulamadığı, ayşe hanım'ın son gönderdiğine nasıl bir cevap yazması gerektiği ayrı bir olay oluyor. ama grubu okuması çok zevkli ehehe:

- günaydın hanımlar bugün hava yağmurlu
    - günaydın neclacığım, evet hava yağmurlu
    - kızlar günaydın (her arkadaş grubundaki gönlü genç teyze) burada yağmur var (2 ilçe öteden bahsediyor asdf)
    - günaydın, nasılsınız, yağmur berekettir
    - günaydın gülerciğim, haklısın. şemsiyenizi almayı unutmayın.

anne: acaba ben ne yazsam, bir şey söylesene.
    ben: hepiniz yazınca bugün havanın yağmurlu olduğunu nihayet anladım, saolun kızlar yaz ahahsd.
    anne: git.
  • annenin dijital terliği.
  • 66 yaşında annemin 5 aydır yaptığı hede.

sonuçlar,

her koyduğum fotoğrafa bu ne biçim fotoğraf kaldır onu çabuk diye fırça.

her yazdığım durum güncellemesine, oğlum o ne biçim yazı sil onu çabuk diye fırça.

her akşam, geliyomusun diye gönderilen taciz mesajı.

bir de bana facebook falan aç demişti, sikin önünden donsuz geçmişim de haberim yok.

aylar sonra edit : beyler annem facebook kullanmaya basladi magdurum cok magdurum.
  • gülümsetir.
    bu gun ilk kez ses kayit videosu yollamis.` su an cevap veremiyorsun biliyorum ama hastaydin seni cok merak ediyorum,opuyorumm` demis .ardindan uzgun emoji ve gelinlikli bi emoji yollamis. az once aradim ` annis hepsini anladim da o gelinlikli emoji neyin nesi ,mesaj mi veriyosun alttan alttan yoksa ? :) dedim. yok o prenses degilmiydi diye soruyor cancagizim :) piremsesin istirsin seni :))
  • annem de olayı biraz yanlış anlamıştır.

http://i.hizliresim.com/qz4pay.png
  • -bundan arama da yapılıyor. şimdi teyzenle konuştuk.
    -evet anne?
    ziiirrrr!
    -beni niye arıyorsun minik?
    -sadece teyzeni mi arıyor diye kontrol ettim.
    -?!?@&@&@ :))

kurban olduğum ne tatlı kadın :)
  • okuma yazmayı dahi, bir çok cahilce baskıya rağmen, kendi imkanlarıyla 30'lu yaşlarında öğrenmiş bir kadın için, oldukça başarılı bir aktivitedir.
    geç biten bir alış-veriş sonrası merak ve endişe:
    http://i.hizliresim.com/jnx6je.jpg
hesabın var mı? giriş yap