şükela:  tümü | bugün
361 entry daha
  • adalet kavramının bir kez daha çiğnendiğine şahit olduğumuz olay.

bir kere de şaşırt bizi adalet makamı. her seferinde fire veriyorsun. yetti artık, canımıza tak etti..

yaşattığınızı yaşamadan ölmeyeceksiniz.

muhakkak ki allah'ın adaleti hepinizin üstünde . ondan nasıl kaçacaksınız!
  • bugün annesinin mahkeme çıkışındaki görüntülerine denk geldim.
    adalet falan o konuya hiç girmeyeceğim, zaten bu ülkede adaletten bahsetmek anlamını yitirdi artık. verilen karara da maalesef şaşırmadım, şaşıramadım.
    ama şuna şaşırdım, kadının yüzünde gurur vardı resmen.
    ben o kadının yüzünde kendisi adına, oğlu adına biraz olsun utanma arlanma beklerken, o kadının insan içine çıkmaya utanması gerekirken ve 2 kelime etmeye hakkı yokken, göğsünü gere gere konuştu kadın.
    o konuşurken ben utandım.
  • hukuk öldü ve reankarne olmasını ummaktan başka yapacak bir şey maalesef yok
  • hukuk, güçlüler ve kanunları daha çok bilenler için daha fazla hukuk barındırır. o yüzden fakirler avukatlara tomarla para vermek zorunda kalır.
    ayrıca bacunin’in şu veciz sözünü de unutmayalım: “hukuk, iktidarın fahişesidir.”
  • yalnız anne eski hakim. oğlunu savunmak için avukat olmuş. sende bu oğlan varken daha çok savunursun. allah seni bildiği gibi yapsın kadın. yetiştirememişsin, olmamış, bari zorlama.
  • ailesi hakim veya savcı olmasa sanki ceza alacaktı. daha 5 suça anca karışmış anasının kuzusu. şöyle 3 5 kişi öldürsün sonra davet ederiz adliyeye müsait bi zamanda gelir.
  • bir zamanlar böyle bir bir çocuk vardı tanıdığım, babası zengin. bulaşmadığı pislik, kavga, gürültü yoktu. babasının nüfuzu sayesinde ceza da almazdı. bir şekilde çıkardı.
    neyse. günün birinde gene birine sataşmış. adam tinerci mi ne, tam pisliğin teki. çekmiş bıçağı, delik deşik etmiş.
    ne anladık bu hikayeden?
    hani adalet diye bir şey yok ya... kimi ilahi adalet tecelli ediyor. su testisinin hikayesi gibi.
  • acaba karsisina ayni suclardan normal bir vatandasin cocugu gelse , aa kiyamam sana nisanlin kotumu davranir, siddetmi gordun sen , psikolijinimi bozdu diyerek ayni sefkatle yaklasirmi , gecelim bunlari oyle bir anlatiyorki utanmasam lan cocuk kurban olayim senin sallanan tasaklarina gel banada carp arabayla sikin sagolsun diyecegim.
  • bakırköy cumhuriyet başsavcılığı tarafından itiraz edilen tahliye kararı.
    kaynak
    gündemde tutalım arkadaşlar.
    okuyupta uplatmayan yolda sertac gibi şoföre denk gelsin.
  • kişilerden, klişelerden bağımsız yazıyorum. lütfen ilk defa duyuyormuş gibi okuyun:
    "nerede bu devlet?!"
114 entry daha