• hiç şaşırmadığımız, devamlı gördüğümüz, benzerlerini görmeye de devam edeceğimiz olaydır.
  • mahkeme salonlarında yazar "adalet mülkün temelidir" diye, hiç dönüp bakıyorlar mı hakimler acaba arkalarında yazan yazıya ?
    düşünüyorlar mı ?
    söz içerisindeki mülk kelimesinin anlamı devlet anlamına gelir.
    yani adalet devletin temelidir. egemenliğin sürdürülebilmesi için, öncelikle devletin temel ilkelerine bağlı olması gerekir.
    adalet kişiye göre eğilip bükülür ve adaletsizlik ortaya çıkarsa devlete olan güven sarsılır !
    anlayana...
  • adaletini sikim dediğim olaydır.
  • ortadogu'da siradan bir gun diyecegim ama orada bile adalet turkiye'den kat kat iyi.
  • bizim gibi ortadoğu ülkesinde yaşayanlar için normal karşılanan hededir.
  • arkadaşlar hapishaneler dolu. cinayet, ölüm vs olmadıkça bu tip tahliyeleri sıkça görmemizin sebebinin maalesef bu olduğunu düşünmekteyim.
  • adalet kavramının bir kez daha çiğnendiğine şahit olduğumuz olay.

bir kere de şaşırt bizi adalet makamı. her seferinde fire veriyorsun. yetti artık, canımıza tak etti..

yaşattığınızı yaşamadan ölmeyeceksiniz.

muhakkak ki allah'ın adaleti hepinizin üstünde . ondan nasıl kaçacaksınız!
  • hukukunuza tükürem hakimlerinize tükürem
  • bugün annesinin mahkeme çıkışındaki görüntülerine denk geldim.
    adalet falan o konuya hiç girmeyeceğim, zaten bu ülkede adaletten bahsetmek anlamını yitirdi artık. verilen karara da maalesef şaşırmadım, şaşıramadım.
    ama şuna şaşırdım, kadının yüzünde gurur vardı resmen.
    ben o kadının yüzünde kendisi adına, oğlu adına biraz olsun utanma arlanma beklerken, o kadının insan içine çıkmaya utanması gerekirken ve 2 kelime etmeye hakkı yokken, göğsünü gere gere konuştu kadın.
    o konuşurken ben utandım.
  • hukuk öldü ve reankarne olmasını ummaktan başka yapacak bir şey maalesef yok
hesabın var mı? giriş yap