şükela:  tümü | bugün
  • baya dram yaşayan bir üyenin çığlığı. troll gibi gelmedi bana. ki böyle imdat çığlıklarını ciddiye almamaktan geliyor ne geliyorsa.

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=128180413
  • darp raporu ve uzaklaştırma almışlar ama ne fayda, tehditler devam ediyormuş. konya'da bulunan ve yardım edebilecek durumda olan suserlerden yardım beklemekteler (polis hiç bir şey yapmıyormuş) olay gerçek ise halimiz vahim, adli makamlar yerine sosyal medyadan çare arar olduk.
  • çok ciddi bir konu. yardımcı olabilecek birileri çıkar umarım.
  • gerçek ise iç parçalayan bir durum
    ülke olarak öyle bir duruma geldik ki devlet kendi vatandaşını koruyamaz bir hal aldı
    ne polise, ne savcıya, durumun çözüleceğine dair inancın kalmamış olması son derece üzücü
  • en kısa sürede müdahale edilmesi gereken durumdur. ekşi sözlükte konuya hakim bir hukukçunun muhakkak olduğunu düşünüyorum.
  • acil desteğe ihtiyacı olan üye.
  • gündem olması ve gerekli mercilere ulaşması açısından en azından bu başlığa yazarak yardımcı olabileceğimiz donanımhaber üyesi.
  • troll falan değilse ki değil gibi duruyor bir anne ve kızın tek başlarına çok fena ortada kaldığı olaydır.
    yardım çağrısı yazısı;

gerçekten ne troll ne csb yalvarırım biri yardım etsin. annem geçensene 2. evliliğini yaptı ama gördüğü şiddet ve geçimsizlikten dolayı ayrılmak istiyor. 2 aydır eşi sürekli takip ediyor, yolumuzu kesiyor, anneme saldırıyor. bugün de annemi boğmaya çalıştı ve zar zor kurtardım. her tarafı morluk ve yara bere içinde polisten uzaklaştırması var ama bu kez adamın kız kardeşi arayıp polise giderseniz asıl dövmeyi öldürmeyi o zaman görürsünüz dedi. ne yapacağımı bilmiyorum ne bir akrabamız ne bir tanıdığımız var. uzaklaştırma olduğu halde sürekli kapımızda bir gün ya o ya da akrabaları annemi öldürecek. ben erkek değilim bu yüzden ona karş fiziksel olarak karşı koyamıyorum ama artık elime bir bıçak alıp öldürme raddesine geldim gerçekten bir sefer daha olursa elimden bir kaza çıkmasından korkuyorum. bu işlerden anlayan biri yaşamış biri yardım etsin fikir etsin ne olursunuz
    *ilk olarak konu çok ilgi görüyor ve destek oluyorsunuz teşekkür ederim. cevap veremediğim insanlardan özür diliyorum. merak edenler için henüz net bir hukuki destek yol yordam bulmuş değilim. hâlâ bekliyorum. kimsenin böyle bir zorunluluğu yok bu nedenle hukuki konuda yardım etme isteğiniz varsa bekliyorum

konyalı yazarlar bi el atın yahu.
  • konu gündem olması açısından yukarılarda tutulmalı. benzer durum her boşanmış kadının başına gelebilir. bir evladın annesi için olan korkularını çok net biçimde hissettim. konya'da olunması gerekmez, hukuki açıdan türkiye'nin her yerinden yardıma koşacak suser'lar olduğuna adım gibi eminim.

yalnız dikkatli olunmalı, medyaya düştüğü takdirde sağı solu belli olmayacak bir hasta ruhlu var sanırım karşımızda. bu anne ve kızı için işleri daha da zorlaştırmadan adımlar atmayı ihmal etmeyelim.
  • yardıma ihtiyacı olan üye