şükela:  tümü | bugün soru sor
 • mevzu annelik olduğu zaman hangi kadına sorarsan sor sektirmeden şu etiketleri yapıştırır: ''annelik-kutsal-doğanın en güzel duygusu-hormon-kibariye annem.mp3-şafak türküsü.dinle-enlarge your anne''. hani çok nadir de olsa kıblesi kanyon, secdesi maslak olan bazı mine kırıkkanat/ayşe arman/pakize suda testerları 'vücudum bozulur, kariyer, bok püsür' diye konuyu uzatır ama biraz üzerine gitsen onun da 35 yaşından sonra planlarında olduğunu müşahade edersin. bir yandan da hepsinin ağzında 2*2 nin 4 e tekabül ettiği gibi 'ayh şekerim kız çocukları babaya, erkek çocukları anneye düşkün olur' şiarını da her ortamda satarlar. doğrudur, iki konuda da hemfikirim. lakin:

  e kızım, o zaman niçin karşında bir erkek sana iştahla annesini anlattığı zaman hemen tripten tribe koşuyorsun? hemen yemeyip içmeyip ilk buluşma enstantanelerini kritik etmek üzere büyük bir heyecanla bekleyen kankana:

  - ayh çok iyi çocuk ama biraz anneci gibi. bilemedim yaaanııı...

  diye haber uçuruyorsun. karşındakinin cevabı zaten malum:

  - aman canım boşver gitsin o zaman. annesine düşkün adamdan sana hayır gelmez! anneci o anneci

  bakın sevgili adaylarınızı kankalarınızla referandum halinde seçmenize şimdilik değinmiyorum; amaaa mevzu kör gözün parmağına iki yüzlülük olunca ben burada cin atına apansız binip şehri turlayıveriyorum. şimdi bu cosmolarda ve gazetelerin pazar eklerinde ülke nüfusunun %0,5 ine hitap eden kadın yazarlar size erkeğin sorumluluk sahibi, dürüst, ailesine düşkün olanını salık veriyor değil mi? siz de böyle bir adam denk geldiği zaman türlü türlü mavralarla adamların altını kazıyorsunuz. eyvallah. her seferinde erkekten yana burnunuzu boka batırdığınız için bir sonrakinden acısını çıkarma gibi bir huyunuz zaten adem evladını canından bezdirdi. buna da kabul.

  belli ki evveliyatında hayatına soktuğun adam kendi başına hiçbir şeyi becerememiş, inisiyatif alamayan, çalışıp iki kuruş kendi parasını kazanamamış, eşşek kadar adam olup hala aile parası yiyen bir adam. tabi sana iştahla annesini anlatacak, adam kendisi de farkında zaten ailesinin desteğini almazsa senin ona sümük bile atmayacağının. e şu haldeki bir adamdan da 'biz birbirimizi seviyoruz. bize karışamazsınız' kudretini beklemeyeceksin o zaman. ailesi tasvip ediyorsa ne ala ama her kadının hayatında bu şekilde bitmiş bir ilişkisi olduğuna adım gibi eminim. sonra bu sümbülün enkazını kaldırmak da bizim gibi bahtını siktiklerime düşer.

  + ayh canım ne kadar komiksin yaa... en ufak deytaydan neler çıkarıyorsun
  - eheh bu konuda anneme çekmişim. annem de çok komik bir kadındır
  + annene çok mu düşkünsün? (suratı düştü hemen)
  - uğruna ölürüm onun.
  + ya beni sevmezse
  - yaw niye sevmesin? neticede benim hayatıma soktuğum insana karışacak değil ya...
  + o da öyle diyodu
  - o? (anlaşıldı)

  biz çok iyi biliriz sevgili ile annenin durduğu iki farklı yeri ve iki farklı kavramın ortasında duran erkeğin görevini ama önce siz başlattınız.

  yaptığım esprinin açıklamasını yapmak zorunda kalmıyorum, anneler gününde hediye aldığım zaman 'ne gereği vardı! kendine bir şey alsaydın' diye başımda paralıyor nerdeyse. senin gibi aldığım yüzüğü kuyumcuya götürüp ederini sormuyor. işsiz kalınca iki akşam maddi imkansızlıklarım yüzünden çıkamadım diye götüme tekmeyi basmıyor senin gibi, benim için dua ediyor. senden nefret etse bile sırf ben sevdiğim için o hasta hali ile kalkıp sen geliyorsun diye senin en sevdiğin yemekleri yapıyor. en çok onun yanında 'kendim' olabiliyorum. arkadaşlarına şirin ve güçlü görünmek zorunda hissetmiyorum kendimi. geleceğim için statü sahibi olmamı istiyor, benim üzerimden kankalarına hava atmak için değil.

  anneme düşkün olacam tabi, sana mı olayım?
 • erkek annesi olana kadar sürer. sonrası malum. olm bunların bütün bu afra tafrası anne olana kadar la. sonra alayı tektip :/

  not: şu caanım entırayı, gereksiz bir mock caterpillar yüzünden yüz kere çevirdim ya, hayattan soğudum resmen. çaylak olsam daha iyiydi la :(
 • trip değildir.

  tecrübeler kesinlikle göstermektedir ki annesine düşkün olan hiç bir erkekle sağlıklı bir ilişki sürdürülememektedir. annesini sevmek, annesine saygı duymak, annesi ile ilgilenmek ayrıdır annesine düşkün olmak ayrıdır.
 • bu trip annesine düşkün erkeğe değil; annesinin sözünden çıkmayan, kendi başına karar alamayan, her denenden etkilenen, yönetilen ve annesi söz konusu olduğunda asla objektif olamayan erkekleredir.

  yoksa tabi düşkün olcan annene, bana mı olcan?
 • trip olmadığını düşündüğüm şey. abi annen tabiki seviceksin ama benim eski sevgililerim genelde bokunu çıkarıyolardı mesela şöyle bişey yaşamıştım, sultan diye birinden mesaj geldi. kim bu dedim annem dedi çocuk ben de güldüm niye ismiyle kaydediyosun be falan dedim. o da bana ismi değil ki o benim sultanım dedi. o anda gerçekten kendimi bıçaklamak istedim. dediğim gibi anneler sevilir,sayılır ama abartmayın be kardeşim
 • babasına düşkün kıza burun kıvıran erkek tribi kadar haklı değildir.
 • düşkünlükten ne kast edildiği önemlidir. ben düşkün bir insanım mesela.
  en kötü zamanlarımda yanımda oldu. hastanede yattım 6 ay yanımdaydı. doktor "tek başına duşa dahi girmeyecek" dediğinde kabinin arkasında bekliyordu.

  iflas ettiğimde de el uzatan o oldu. o dönem ki kız arkadaşım iflasın ertesi günü telefonlarımı açmayı bırakmış, kendi evimi ödemeyeceğim kira yüzümden boşaltırken, "bu ilişki yürümez" diye mesaj atmayı tercih etmişti.

  şimdi kendisinin sağlık sorunları mevcut. ben yardımcı oluyorum. aynı evi paylaşıyoruz. isteyen buna düşkünlük diyebilir, isteyen saygı, vefa, aile bağları diyebilir. beğenmeyen de kusura bakmasın şu taraftan geldiği gibi gidebilir.

  ha 14 yaşından beri hayatımda verdiğim hiçbir karara karışmadı. hiçbir arkadaşım, ilişkim için de yorumda bulunmadı.

  kadınlar kusura bakmasınlar ;ama düşkün olduğu için mi sevilmeyen adam oluyor bu erkekler, yoksa yönlendirilemeyecek olduğu için mi ? bence kilit soru bu...

  erkeği annesinden dolayı istediği gibi çekip, çeviremeyecek, yönlendiremeyecek olunduğu zaman hali ile problem oluyor. hiç bir kadın (genelleme için özür dilerim. istisnaları tenzih ediyorum. ) kendine rakip istemiyor.
 • erkeklerin geneli annesine düşkündür. bence o kızlar bunu kabul etmelidir.

  ilerde onlar da anne olacak. kendi oğulları da sevgili için kendilerine burun kıvırırsa ne olacak.