şükela:  tümü | bugün
  • ekseriyetle 90’ların çocuklarıdır. ben pazara gidiyorum bir saat sonra pazara doğru gel emir cümlesi ile yüklenmişlerdir. pazar arabasındaki meyveyi ilk tadanlardır.

ulan ne günlerdi be.

edit: uyarılar üzerine; 80’ler 70’ler hatta 60’lar da gelsin ama 2000’ler siktir olup gidebilir.

edit: dahi anlamındaki de ve da’lar ayrı yazılır.
  • annesinin pazar çıkışına bisikletle gidip poşetleri gidonun sağına ve soluna asarak hem annesini hem kendisini yükten kurtarmış nesildir aynı zamanda. bunu yapmadan önce ön lastiğe hava basmalıydı ama. yoksa zor sürülürdü.
  • çarşamba günlerinin korkulu rüyasıdır. annenin pazara gitmesini fırsat bilen çocuk sokak arkadaşlarını eve toplamıştır. ama o atari partisi hiçbir zaman 1 saatten fazla sürmemiştir.

çünkü pazarın çıkışında - duruma göre girişidir - anne karşılanacaktır.
  • aynı zamanda en az 1 kez pazarda kaybolmuş nesildir.
  • karşılığında ödül olarak pazar gofreti almıştır.
  • 80'lerin, 90'ların, 2000'lerin ve hatta günümüzün çocuklarıdır. pazar hala var.
  • hala annem ile beraber pazara giderim.
    pazar arabasını ben çekerim.
    o zamanlar pazara gittiğimizde annem üç beş tur atardı sanırdım ki en güzel meyve, en güzel sebzeleri arıyor kısmen haklıymışım aslında annem en ucuz ve en güzellerini arıyormuş.
    o zamandan bu zamana tek fark artık pazara kadar araba ile gidiyoruz.
  • ekseriyetle 90'ların çocuklarıymışmış.
    daha önceki yıllarda çocuklar annesine pazarda yardım etmiyordu zaten.
    şimdi de etmiyor.
    bırakın su kendi döneminizi kutsamayı amk.
    dünya sizin ekseniniz etrafında dönmüyor.
    sikicem yapacağınız nostaljiyi.
  • biz pazarı hep iki kere dolanırdık. önce ürün araştırması sonra en iyi ürüne karar verip alma faslı.

ekleme: en sevdiğim bölümü unutmuşum. ödül olarak annem hep akide şekeri alırdı bana.
  • zamanında izmir balçova pazarında bisikletimle fazlaca gerçekleştirdiğim eylemdir. üçkuyular'dan meydana iner. özel olarak bisikletimin arkasına yaptığım eklenti ile pazar eşyalarını izmir sıcağında yokuş yukarı basardım. sonunda da gelen buz gibi meyve suyu veya gazozlar. ne günlerdi...başlık anılarımı hortlattı.

ekseriyetle 90'lı yıllar falan değil. 70'lerde, 80'lerde, vs. doğan çocuklar da yapmıştır bunu. kümeyi mantıksız şekilde daraltmayalım.