şükela:  tümü | bugün
  • yerel bir haber sitesinin haberidir. kars kağızman’da yaşanmış. görüntüleri izledim, kanım dondu.

şiddet içerir.

https://www.medimagazin.com.tr/…du-9-681-86030.html

https://www.google.com/…inayet-ani-kamerada-6144776
  • olay döngüsüne bak aq.

amcan anneni kaçırıyor sen amcanı vuruyorsun.
  • içim gitti. genç çocuğa yazık olmuş keşke böyle bir şeye bulaşmasaymış. gençliğine yazık etmiştir. gerçi annesi kendi rızasıyla da kaçmış olabilir. orasını da bilemiyoruz.

namus belasına gardaş döktüğümüz kan bizim.
  • haberde "amcası ile karşılaştı" diyor ama adam belli ki amcasını takip etmiş, beklemiş ve arkadan gelerek vurmuş. buna taammüden cinayet denir. milliyet'in yaptığı da habercilik değildir.
  • küçük emrah ve nuri alço filmi gibi olay.

(bkz: amca baba yarısıdır)
  • insanlara kendi adaletini sağlama cesareti veren sisteme lanet ettiren gençtir.
  • arkadan yaklaşıp sıkıyor, yüzünü görmeden. ya başkasına sıksaydın...
    bu kardeşimizin en alt sınırdan ceza almasını tanrıdan diliyorum. hatta keşke hiç ceza almasa.
    yaşı 17 olduğu için müebbet alamaz, 20 yıl gibi duruyor, namus, ağır tahrik ayrıca iyi hal falan eklenirse umarım bir 10 yıla düşer cezası.
  • namus belasına yaptığımız kan bizim de, şimdi 17 yaşındaki bir çocuğun bak çocuk diyorum. namus temizlemesi nedir mk? o çocuğu dolduruşa getiren kesin bir başka amca dayı nene dede vardır. anasını satayım başlarım böyle namus belasına. bu çocuk bildiğin planlı bir şekilde adamı öldürüyor. hapisten çıkar mı bilmem ama çıksa dahi gençliği gitti. sırf siktiri boktan milletin lafıni dedikodusunu kaldiramadigi için. namus belasiymis. al namus belası, çocuk artık yok ve bir katil var.
  • 17 yaşında çocuğun hayatı karardı.

bu çocuğu bu şekilde namus, töre diye yetiştiren zihniyete yazıklar olsun. orada değil de 200 km ötede doğsa hayatında böyle şeylerin varlığından bile haberdar olmayabilirdi. en az 20 sene hapiste yatacak, daha sonra çıksa ne olacak sanki. bir hayat daha mahvoldu. lanet olsun böyle düzene.
  • haberin birinde 26 birinde 17 yasinda diyor. yapacaginiz habere sokiyim.