şükela:  tümü | bugün
  • hayret, türkiye'de hiç olmaz böyle şeyler ama...17 yaşında bir lise öğrencisiyle annesinin, babası ve dayıları tarafından sistematik olarak şiddete uğraması ve sonunda ölüm tehdidi alması hadisesi. türkiye'de sıradan bir gün daha. sosyal medya mahkemesi bütün kurumlardan daha düzgün işlediği için başlığı buraya açmak istedim, entry girin de üstte kalsın arkadaşlar. bütün sülale bir olmuş ana kızın üstüne cokmusler, pes. kimsesizlik ne zor şey. çocuk sara hastası bir de.

ilgili zincir:

https://mobile.twitter.com/…tus/1272273785622867970
  • ne adi or*spu çocukları var bu dünyada
    yahu biri kadın biri küçücük bir çocuk.
    gücünüz bunlara mı yetiyor karaktersizler
    hele ki kendi dayısının yaptıkları, ulan o senin kardeşin. kocası denen adamın gırtlağına çökeceğin yerde sen de ızdırap olmuşsun. yazık ya. tez zamanda umarım kurtulursunuz bu kan emici aileden.
  • çok üzülüyorum böyle insanların varlığından. hiç bitmeyecekler ama en azından şu kızı kurtarın
  • inşallah hayatının geri kalanında huzur ve mutluluk içinde olursun sıla.
  • kızın anlattıkları sahte olamayacak kadar çarpıcı. cesaretine hayran kaldım. haluk levent zannediyorsam konuyla ilgileniyor. kadına şiddet türkiye’nin çok önemli bir sorunu. gündeme çıkmalı, ekşi sözlük üzerinden de sesini duyuralım.

tanım: 17 yaşında bir kızın kendisi ve annesinin tehdit edilmesi, kızın susmayarak olayı twittera taşıması.
  • mafya olsaydım sicili bozuk bir adam olsaydım ilk iş bu kızın babasını dayılarını ortadan kaldırırdım fakat maalesef kendi halinde biriyim.

umarım en kısa sürede devlet elini atar bu dertlerden kurtulursun.
  • yukarıda tutulup gündem yapılması gereken kan dondurucu olay. umarım bir an önce bu kızcağız ve annesi kurtulur.
  • haluk levent'e muhtaç bir toplum olduk. adamı kınadığımdan değil. bu ülkenin hukuku, adaleti, devleti yok mu allah aşkına ya?
    herkes haluk abi n'olur yardım et yazmış. haluk abiye ulaşamayanlar ne olacak?

gencecik insanların hayatları ziyan oluyor. içim yanıyor. birilerine yardım ulaşması konusunda sözlüğün payını düşünerek yazıyorum bu entryi de.

allah'ım ne öğrenmemizi istiyorsan kolaylaştır. senden başka hiç kimsemiz yok. allah, kötü babaların, ailelerin çilesini çekenlerin yardımcısı olsun. o çile hiçbir şeye benzemiyor.
  • ... ama ne yazık ki şiddeti durdurmak da
    şiddet kullanmayı gerektiriyordu.

ülke olarak acınacak haldeyiz.
    bu kadar çaresizlik çok fazla!!!

bize neler oluyor?
    insanlık nereye gitti?
    neden insanlığımızı kaybettik?
    cevabı olmayan sorular sordum biliyorum.

şiddetten haz alır olduk.
    utanmadan çekinmeden sokak ortasında bir kadını, çocuğu, hayvanı dövebiliyoruz.
    bazen hayvanları döverken video, fotoğraf çektiriyoruz.

şiddet yanlısı olduk çıktık neredeyse.
    yol ortasında bir şahıs dövülüyor, yoldan geçenler hiçbir şey olmuyormuş gibi yürümeye devam ediyorlar.

sizlere bir şey söyleyeyim mi sevgili izleyiciler?

ben bu tür olaylara kayıtsız kalıp yürüyeceğime, hiç yürümem daha iyi...

rukiye türeyen
  • ülkede 10 aileden biri böyle kansız bir oç elinde.