şükela:  tümü | bugün
 • hayattaki en zor durumlardan birine düşmüş ve daha önceden tahmin edebileceği bir takım zorlukları yaşamaya başlamış erkektir, kolay gelsin.. her anne iç güdüsel olarak oğlunu 'dışarıdan' gelmiş birisiyle paylaşmaya çekinir, zorlanır("bak evlendi bizimkisi.. nasıl bi kız bu ya, değiştirdi oglumu, şuna bak nasıl öpüyor benim yanımda kancık!..") ; sevgilinin(eşin) de yeni bir aileyi kabul etmesi (tabi burada farkli evde oturmak var, günümüzde ayni evde yasanmasi pek mümkün ve hayirli gorunmuyor iki taraf acisindan da, o yüzden biraz rahat herkes ama eskiden cok cekti bu konuda insanlar... ki aynı evde olmasalar bile yeni bir ortamla tanışacak kız tarafı da, ortak olacaklar bir çok şeye..) sonucu yeni evliyken çeşitli pürüzler çıkabilir. erkeğin çok sevilen anneye ya da çok sevilen eşe doğru ilgisel kayması ve diğer kişiden uzaklaşması söz konusu olabilir. lakin burada ikisinin arasinda kalan ve ikisine de kıyamayan ve kıymayı göze alamayan erkek söz konusu.. eğer idare etmesini beceremediyse, bir zaman geçtikten sonra "eeh yeter ulan kaçıyorum ben" diyecektir tabi o da..

  halbuki bunlara ne gerek var kadın milleti? sevin birbirinizi.. bakın adam ikinizi de seviyor, ikinize de kıyamıyor, kırmak istemiyor neden eritip bitirirsiniz siz yahu? ama bazı şeyler, gelin-kaynana atraksiyonları, ne kadar modernleşsek te sona erecekmiş gibi görünmüyor maalesef.
 • (bkz: erkek)
 • eşini tercih etmesi gereken erkektir..
  lakin bide şöyle bişiler var;
  (bkz: ana gibi yar olmaz)
  (bkz: ağlarsa anam ağlar gerisi yalan ağlar)
 • bir elini birinin, diğer elini diğerinin omzuna atarak poz veren bir erkek olabilir pekala.
 • daha yolun başında, sevgiliyken bile annesiyle esi arasında kalan erkek imajı çizmeye başlayan erkekse hanım kızımızın arkasına bakmadan kendisinden kaçması gereken erkektir.
 • annesini seçmezse onun beynini sikeyim.
 • (bkz: anaerkil)
 • erkek anne ya da eş arasında kalmaz o duruma zorla sokulur.
  erkek eğer bir kadını kendine eş olarak seçtiyse yine bunda annesinin etkisi vardır. örneğin; "sen benim sevdiğim ikinci kadınsın", "alfabede bile senin adının baş harfi ondan sonra gelir." gibi.
  (bkz: sevdiğim ikinci kadınsın sen) (bkz: ceyhun yılmaz)
  kadın sineye çekmeli, eşini annesinin yanında zor durumda bırakmamalıdır. boşuna yuvayı dişi kuş yapar demiyorlar.
  ne olursa olsun anneler kutsaldır.
  edit: zaman ötesine gönderen inşallah kaynanası ile kavga eder. böyle de çamur atarım.
 • hic tuzum kuru konusmayacagim, her durumda esini secen ama anneyi de silip atmayan erkektir.

  ne guzel, butun yazarlar, anneyi secsin demis. secim yapmak, ya o ya ben gibi durumlar insanin evlilik hayati boyunca net olarak karsisina cikan donus yollari degildir. ancak kuvvetle muhtemel anne ve es arasinda gerek bariz sekilde gerekse soguk savas seklinde bir gerginlik olur. ve kuvvetle muhtemel iki tarafin da hakli ve haksiz oldugu durumlar mevcuttur. o sebeple adil olmasi, ama ne durumda olursa olsun, en azindan bir bayramda annesinin elini opmesi gereken erketir.

  hepiniz evlenin sonra acip bu yazdiklarimi bir daha okuyun. allah sizleri adil bir kadina denk getirsin sevgili erkek yazar arkadaslarim, cunku burada atip tuttugunuz o kadinlarin asil yaptirim gucunu evlenince goreceksiniz.