şükela:  tümü | bugün
  • an itibariyle içinde bulunduğum düşünsel, ruhsal ve duygusal haldir.

baba oldum olası sinirlidir. ıncir çekirdeğini doldurmayacak şeyler için bile laf söyler, huzursuzluk çıkarır. yaşı 60 küsur olmuştur ama insan hiç mi durulma, değişmez. huyu hep aynıdır. huyu kurusun.

biraz önce yine bağırdı çağırdı. limon fidesi aldık bahçeye dikicez. annem tuttu onu çağırdı saksidan fideyi çıkarsın diye. saksinin etrafını bıçakla kazirken babam, dikkatli olmasını köklerini kesmemesini söyledi. bizimki dellendi birden. vay efendim bana iş öğretme diye bağırmaya fideyi cekistirmeye başladı. bende o arada fidenin dikilecegi çukuru açıyorum.

sonra fideyi çıkaramadı babam ve birden saksiyi yere vurdu. annemde bilmiyorsan yapma deyince anneme manyak diye bağırdı yazlığın ortasında. o an elimdeki küregi babamın başına geçirmek istedim. kalktım saksiyi aldım fidanı çıkardım.

bu aksamda istanbul a dönücem. ıkisi ay sonuna kadar yazlıkta kalacaklar. benimde aklım yazlıkta kalacak. ne yapıyorlar, babam olacak herif anneme kötü davranıyor mu düşüncesi ile içim içimi yiyecek.

bilmiyorum uyuz olmaktan öte nefret duygusuna koşar adım gidiyor, babama olan düşüncelerim. kimsenin babası benim ki gibi olmaz umarım.