şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ne kadar ekstrem bir durum yaşarsam yaşayayım, bir erkek evlat olarak annemin üzülüp telaşlandığını görmeye dayanamayacağımdan gerçekleştirmeye pek kararlı olmadığım eylem. sarılırım uzun uzun. kıyamam ki ona!
  • insanin icindeki bogucu kederi, tum zehirli huzuncleri temizleyen bir duygusal bosalimdir. hayatin her doneminde yapilmalidir, yoklugu baska bir sarilmayla doldurulamaz.
    (bkz: biten bir askin ardindan anneye sarilip aglamak)
    (bkz: saril bana anne)
  • hangi yaşta olursanız olun, sizin çektiğiniz acıyı fazlasıyla hissedebilecek tek varlık annedir. onun içindir ki anneye sarılıp ağladığınızda, onun ağlamaması gibi bir durum söz konusu dahi olamaz. ciğerlerden çıkıp bütün vücudu titreten hıçkırıkların depremi altında bütün dertler yerle bir olur...
  • insan her ortamda farklı şekilde ağlar. yalnızken iç çekerek ağlar, çevrede insanlar varken gözlerden sadece yaşlar süzülür. ama anneye sarıldığında olay kopar. o artık ağlamak değildir. hönküre hönküre, hıçkıra hıçkıra ağlarsın çünkü o sarıldığın varlık seni yeryüzünde en iyi anlayabilecek, hissedebilecek ve sana kollarını karşılıksız açıp seni yargılamayacak tek insandır ki zaten gerisi boştur...
  • güçlü olma hayalleriyle bütün sıkıntılarını içinde biriktirip , kendinize eziyet ettiğiniz bir zamanda hemen anlar anne. yanınıza gelir öyle bir şevkatle sarılırki göz yaşları artık yerinde duramaz... ama sadece onun kollarında böyle savunmasız kalabilirsiniz. çünkü hiçbir kimsenin size zarar veremeyeceği hissini ancak annenizin göğsüne yatarken yaşayabilirsiniz...

o an güçlü olmanıza gerek yoktur, sizin için güçlü olan biri vardır...
  • insanın en aciz, en savunmasız hali.
  • saclarinizi oksarken bi yandan o melek sesiyle cheer up modunu acarsa bagimlisi olursunuz.ustune bir de sifali elleri ve reiki eklenirse piril piril olursunuz.
  • nasıl güzeldir. ıçinden acılar kopar dağılır. hücrelerine bir ferahlık yayılır. bu acı nasıl geçecek diye sorarsın annene, onun cevabıyla inanmadığın her şeye inanmaya başlarsın biranda
  • annenin ağlayan evladından daha çok üzülmesine sebep olur;
    yapmamak lazım, bir de o üzülmesin..
  • en çaresiz anlarda tek kurtuluş yolu gibidir. ya da ne bileyim bana öyle geliyor. hiç yapmadım. ama şu an öyle bir ağlayasım var ki sarılıp. sanki "anne n'olur yardım et anne, beni bir sen kurtarabilirsin, n'olur" diye bağrında ağlasam her şey çözülecekmiş gibi geliyor. tüm sıkıntıları unutup, her şeyi bir kenara bırakıp onun bir cümlesiyle, tutunacakmışım gibi sanki. ama hiç yapmadım, üzgünüm.