şükela:  tümü | bugün
 • huzurlu bir cocugun o evde sevgi yumagi icerisinde buyudugunun gostergesidir.
 • hoş bir durum olmakla birlikte, 25 yıllık evli olup da yeni çıkmaya başlamış gibi davranan anne-babanız varsa onlara özenir ve kıskanırsınız. siz daha hiçbir ilişkinizi 1 yıl bile sürdürememişken onların büyük bir aşkla elele yürüyüşe, sinemaya gitmelerine şaşırarak bakarsınız. sorun, hayatınıza giren insanlardan da bu performansı beklemektir. evde bir adet ferhat ile şirin bulununca insan da istemektedir haliyle. çok fena özenilir. genetik bir durum olması için dua edilir.
 • aşık olan insanlar daha çok kavga eder.
 • idealize edildiği kadar güzel olmayan bir aile ortamında büyümenize neden olur. misal:

  1. şiddetli bir kavga sonrasında babanızın kendisine annenizin isminin baş harfini yazışına tanık olabilirsiniz.
  2. neşesi bol fakat sarhoş hâlde evine gelen babanız ilan-ı aşk için en uygun yer olarak bir anda apartman boşluğunu seçebilir, annenizde bu duruma kayıtsız kalmayarak kahkahayı basabilir. bu durum tüm komşularınızın sizinle minimum diyaloğa girmesine neden olabilir.
  3. birbirlerine ana avrat sövdükten sonra öpüşmelerine şahit olmak sağlıklı ikili ilişkiler kuramamanıza sebebiyet verir.
  4. bir çeşit aile trajedisinden sonra babanızın "üzülme, bak sen hayattasın, ben hayattayım. sapasağlamız işte bundan daha önemli hiçbir şey yok." sözleriyle annenizin teselli olduğunu kulaklarınızla duyup üzülmemeye çalışırsınız.

  evet, annemin en büyük rüyaları babamla, babam için annem yüzündeki çizgileri ve saçındaki beyazlarla eskisinden bile daha güzel. ikisini dans ederken izlemek, her ne olursa olsun üstesinden birlikte geleceklerini bilmenin kötü yanı; hiç akıllarında yokken zevk için yapıldığını bilmek.
 • farkında olmadan aşka inanan çocuklar yetiştirirler. iyi midir, kötü mü? siz karar verin.
 • ben 15 yaşından büyük bir gencin anne ile babasının birbirine aşık olduğunu hiç görmedim. daha küçük yaşlardakinin de görmedim. sadece daha küçük yaşlarda olunca; anne de baba da "aşığız" diye kandırabiliyor.

  (bkz: anneyle babanın seviştiğini düşünmek)
 • 24 yıldır hiç görmediği ve bu dünyada bir daha hiç göremeyeceği adamı hala ilk günkü gibi sevdiğini gözlerinde görürüm. aşka olan inancımı ne zaman sorgulasam annemin gözleri aklıma gelir.
  (bkz: hala aşk var mı)
  edit:imla
 • dünyanın en muhteşem birlikteliği ve aile zeminini çağrıştırmaktadır. aslında öyledir de. ama o eskilerdeki gibi gerçek bir aşk yaşamak gerçekten zor. günümüz aileleri için elbette yitip gidecek büyük bir hoşlantı; aşk olarak görüldüğünden, başlığın gözlemini yapmak da bir hayli zor kanımca.
 • bizimkiler aşıktıda zamanla bitiyor
 • az rastlanir durumdur. ozellikle 90 ve alti yillarin cocuklarinin anne babalari asik degillerdir. gorucu usulu, zorunlu evlilik, birbirine katlanmaya calisan kisiler... budur.