şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kavgadan sonraki vicdan azabi ve uzuntu insani 2-3 yas yaslandiran bir hadisedir. anne sabreder sabreder bir patlar o anda bitersiniz. bin takla atarsiniz gonlunu almak icin ama nafile. bir sure sonra illa ki anne sizi affeder hersey normale doner ama o zamana kadar felaket hissedersiniz.

  ayrica daha kotusu icin (bkz: anneyle sac bas olmak)
 • kiz cocugu icin gunluk rutin, sinir harbi.
 • yaş ilerleyip roller tersine döndüğünde, aşırı alınganlaşan anne tarafından çıkarılan kavgalara dönüşebilir bu. olgunluk edip susmak, kalbin çizilmesine engel değildir.
 • anne. 2 hece, 4 harf, ne kadar basit bir kelime. anne.
  kavga. anneden 1 harf fazla. daha karma$ik, daha anla$ilamayan.

  neden moronlar haric herkes icin en güzel yemek annesininkidir. niye, delicesine a$ik olunan bir sevgilininki degil de, anne kucaginda aglamak insana bebeksi bir huzur verir? cünkü o, sadece cocugu dogmadan önce degil, sonra da canini ve ruhunu verir. aylarca sütünü emersiniz, "süt i$te daha ne?" diye dü$ünemeden. halbuki o basit proteinli sivida annenin hücreleri, ruhu, kalbi de vardir. ve hareketleri, merhameti, akla sigmayan ko$ulsuz sevgi ve destegi.

  i$te bu insanla kavga, "ben dünya üzerindeki en büyük salagim" dedirtir insana. bir kac milidakika sonra. hayalinde intihar etmek ister, beynini et sote yapmak ister, kavga ettigi ki$inin aslinda kendisi oldugunu fark ettiginde. anne basit, kavga zordur. biri birkac ufak ve güzel sözle biter, digeri.. insanin ruhu ölmedigi sürece ya$ar.
 • zırt pırt gerçekleşebilme potansiyeline sahip bir olaydır. üzerinde durulmaması ve üç dakika içerisinde unatulması gerekir. zira anneyle küs kalmak anneyle kavga etmekten çok daha fena ve gereksiz bir hadisedir(çünkü anne yemek yapar, çamaşır yıkar,evi temizler toparlar, üstüne bir de çocuğu sever şevkat gösterir felan.çok işlevsel bir şey yani.)zaten anneye küsülmez.
 • sonrasında, adamın saçını bile beyazlatacak kadar üzebilen eylem.
 • sözkonusu kavgada bariz haklı olan taraf ben olsam bile yine vicdan azabı ve üzüntü duygularını yoğun biçimde yaşayanın da ben olduğum hadise.
 • gece çok şiddetli kavga etmenize rağmen,yatmaya gittiğinizde birden aklınıza söylediğiniz lafların gelmesiyle ve birdenbire bir üşüme ya da bir ürperti hissederek,istem dışı annenizin yanına yatmaya gidersiniz..biraz önce kavga eden siz değilmişsiniz gibi size sıcacık yatağını açıp, sarılarak yatması anne olunca anlarsın sözünün ne kadar doğru olduğunu hatırlattıran olay.
 • bir oturuşta 3 paket maltepe içsen ağzının tadı daha yerinde olur, bu hadisenin ertesinde. hemen ellere ayaklara kapanıp af dilemek elzemdir.
 • anne uzaktaysa sonrasında çok büyük bir vicdan azabına yol açan eylem...zaten acısı aheste aheste çıkar sonra,anne genelde mazlum konumundadır çünkü