şükela:  tümü | bugün
  • 1977 tarihli bir broadway muzikali olan annie, harold gray'in kucuk yetim annie karikaturunden esinlenilerek yaratilmistir. muzikleri charles strouse'a aittir. aday olduyu 11 tony odulunden 7 sini kazanmis, 1982'de film versiyonu cekilmistir.. annie ii: miss hannigan's revenge* ve annie warbucks isimli iki tane de devam muzikali sahneye koyulmus, ama tutmamistir.. ikincisi tutmamissa neden ucuncusu de israrla yapilmistir, onu bilemedim..

cocuklugumda trt annieyi yayinladiginda tesadufen annemlerin videoya cekmeleri uzerine yillarca en cok izledigim filmlerden biri olmustur. muzikleri muhtesemdir, ozellikle tum yetimlerin bir arada temizlik yaparken soyledigi it's a hard knock life fecii akilda kalan cici bir sarkidir, ama en unlu olan sarkisi tomorrowdur.

filmde annieyi aileen quinn, yetimhane sahibi kotu karakterimiz miss hannigan'i carol burnett, kotu rollerin adami tim curry bu hatunun kardesini, albert finney de annieyi evlat edinen milyoner oliver warbucks'i oynar.. filmin 2 oscar adayligi vardir, ancak odul alamistir..
  • 2 adet eşyadan sonra durdurulamaz hale gelen, oyun esnasında rakip takıma pozisyon alma konusunda sıkıntılar yaşatan, yavruşu tibbers ile ortamlara alev saçan league of legends karakteri.

ayrıca türkçe seslendirmeleri yerelleştirme kavramının en başarılı örneklerindendir (beni oraya getirtme, daha gelmedik mi?, annem kibritle oynama dedi).

annesini taklit eden, sürekli şen şakrak dolaşan ama karşısına geleni de nefes alamadan yok eden minik bir canavar kendisi.
  • flash + ulti + w + q + ignite yapıp arkanızı dönüp base çekebilirsiniz.
  • 1982 yapımı filmini çocuklarla seyrederken dikkatimi çekti, ann reinking inanılmaz bir dansçı ve çok güzel bir kadın. özellikle we got annie sahnesindeki dansı süper.

edit: imdb'de de yukarıda yazdıklarıma epey yakın şeyler yazılmış: http://www.imdb.com/…rd/nest/154137558?ref_=nm_bd_1
  • lol'deki hero annie ile micheal jackson'un smooth criminal'indeki annie arasında bir bağ vardır. smooth criminal klibinde minik annie elinde ayıcığı ile gözükür.
  • league of legends 'da en çok oynadığım şampiyon. 170k küsür oyunum var o kadar hoşuma gidiyor ki bu şampiyonu oynamak anlatamam size. mid lane olsun top lane olsun bot lane olsun her koridorda oynayabiliyorum karşımdaki şampiyonun ne olduğu hemen hemen fark etmiyor. küçük, sevimli ve psikopat bişey. üstelik sözleri beni benden alıyor.

"annie ateş yaktıı, kül yağdıı.."

29 kasım 2017 edit : 350k oldu.. ama janna benim aşkım şuan. annie bebeyim..
  • harika bir videosu yayınlanan lol şampiyonudur.

annie: köken
    https://www.youtube.com/watch?v=tz6ulvsozvk

(bkz: rito film pls)
  • "tibbers!" diye bağırması çok şekerdir, bir o kadar da ölümcül. az ağzıma sıçmadı o oyuncak ayı.
  • norveçli elektronik müzik şarkıcısı. invisible adlı şarkısıyla ortalığı yıkmaktadır.

buradan dinlenebilir.
  • son zamanlarda sardığım bir james blunt şarkısı. şimdiye kadar yazılmamış olması şaşırttı beni açıkçası.

copy-paste adlı nimete teşekkürü bir borç bilerek sözlerimizi de paylaşalım:

annie, you had your name in the bright lights.
    ı thought ı saw your photograph having such a laugh in a magazine,
    did it all come tumbling?
    annie, you were made for the big time.
    they said you're a star to be in the nme,
    but the walls came tumbling down, down. will you go down on me?
    'cause annie you're a star, that's just not going very far.
    and all the world will know your name,
    and you'll be famous as you are 'cause ı'll sing for you.
    annie, would it be nice to be recognised?
    and did you practise your autograph but now no one's asked and it's such a shame,
    that the dreams are crumbling?
    annie, why aren't you bathed in the limelight?
    'cause ı thought that you said you'd be a celebrity several years ago.
    did it all come tumbling down, down. will you go down on me?
    'cause annie you're a star, that's just not going very far.
    and all the world will know your name,
    and you'll be famous as you are 'cause ı'll sing for you.