şükela:  tümü | bugün
  • daha piyasaya çıkmamış olan anno serisinin son hali.
  • bugün itibariyle çıkan ubisoft'un strateji oyunu.
  • 23 haziran'da çıkmış hatta 100 üzerinden 89 metacritic puanı almış olan yarı strateji-yarı şehir simülasyonu olan oyun. oynayanların ortak görüşü, ekran başına kitlediği yönündedir.
  • guzel olmus oyun. grafik ayarlari low'da olmasina ragmen grafikler guzeldi. henuz oyunun cok basinda olmama ragmen ve bu ilk anno serisi oyunum olmasina ragmen guzel bir oyun olmus.

core 2 duo, 2 gb ram, geforce 8600 ekran kartim ile oyuna baslayip grafik ayarlarinin oyun tarafindan low olarak ayarladigini gorunce bir dellendim, hadi len diyerek high'a ve medium'a cektim sirasiyla,ama sonra anladim ki lincoln sandigim sistemim aslinda baris ozbek imis ve dusuk ayarlari ancak kaldirabilecek yetenege sahipmis, gozlerim yasli oyunuma low ayarlarda devam ettim.
  • oyundaki ticaret sistemini ilk defa oynayan biri olarak çok beğendim. gerçi ilk açtığımda olaylar stronghold'u anımsattı ama daha sonra çok daha kaliteli bir oyun olduğunu yavaş yavaş göstermeye başladı. gamespot skoru da oldukça iyi zaten*. velhasıl benim uzun süren strateji arayışıma bir süre dur diyecekmiş gibi görünüyor anno.
  • sadece anno 1503'ü oynanamamış biri olarak söyleyebilirim ki, bu tür bir oyun ancak bu kadar geliştirilebilir bu kadar genişletilebilir. verilen questte köyün içine inip adam bile aratabilecek şekilde yapmışlar ki sanırım bunun sebebi ubisoft.
  • daha önce anno serisi oynamamış birisi için olaya intibak etmek yaklaşık yarım saat ile bir saat arası alıyor. ilk izlenim olarak, age of empires 3'te eksikliği hissedilen şehir simülasyonunun (nam-ı diğer simcity) bu oyunda olması (diğer anno oyunlarını bilmiyorum) çok büyük bir artı. age of empires serisinin dayalı olduğu savaş ve askeri sistem etkisi, burada daha az hissediliyor. ekonomik binaların çokluğu ve "çağ atlama" olarak adlandırılabilecek şehir statüsü değişiklikleri güzel ve mantıklı. oyunda verilen yardımlar yetersiz, tüm kullanıcı ekranını çözmek yarım saatten fazla sürüyor. age of empires'taki gibi öğretici senaryolar* yapılsa, oyunu öğrenmek ve demosundan zevk almak daha mümkün olurdu. yazı karakteri büyüklüğünü de beğenmediğimizi, daha büyük olması gerektiğini söyleyebilirim, şu haliyle okunması oldukça güç. henüz taze bir annocu olmamıza rağmen, gönüllerimizi fethetti - oyunda keşfedilecek çok şey var.
  • anno serisini başından beri dikkatle takip eden, türkiye'de çıkmamış anno 1602'yi ecnebi ülkelerden getirmiş biri olarak, "yeter artık ulan" nidalarıyla oynamak istediğim sistem canavarı.
  • uızun süredir oyunlardan zevk almayan bünyeyi (sadece wow) tekrar oyun oynama isteğine büründürmüş olan oyundur....

uzun saatler geçirebilirsiniz sıkılmadan.. müzikleri ayrıcana süper olmuş kutlamak istiyorum

ha bir de 2 saat oynadıktan sonra çıkan yazı kopartıyor

"you are playing anno for 2 hours. dont you think to give a break?"