şükela:  tümü | bugün
  • abi ne diyon ?

tanım : yazar olmak için çaylak olarak bu kadar bekledikten sonra ilk entry ve başlığı böyle girmek..

edit : yazar ilk entry değil 5 yıllık hesap demiş.. 5 yıla katılıyorum ama elf gözlerim yanlış görmüyorsa sayıyla 1 entry var evet yazıyla bir entry... oda bu...

edit2: başlık başa kalmış.. adam silmiş, aşağı tekrar 3. entry olarak girmiş hala devam ediyor hala başka başlıklara bu başlıktan bkz veriyor.
  • düşünsene yazıya noktayı koymadan saniyeler önce cihaz bir sebeple kapanıyor.
    sen otur saatlerce yaz ama yok olsun.
  • steelseries rival 600 tekerlek testini başarıyla tamamladı sıfır sıkıntı*
  • muhabbetten ziyade monologdur. ama okunmaya değer, ilginç bir monolog. ben tersten gidiyorum, tesadüfen karşıma çıktı üçüncü bölümden başladım. sıra diğerlerinde.
  • bu gene üfledi mi lan.
  • hiçbir kavram olmadığını düşünün. yani aslında geçmişe ait hiçbir kaydınız yok.

elinizde ne kalır? elinizde kalan duyumlardır. tarif edememeksizin görürsünüz, duyarsınız vs. bu orijinalde sizin olduğunuz varlıktır. bir kaya gibi, ağaç gibi, güneş gibi bütün sürece ait bir parça. süreçten ayrı değil, bizzat sürecin kendisi olan bir parça.

doğduğumuzda bu haldeyiz. sonra kavramlar giriyor. ve kırmızı rengini "kırmızı" kelimesiyle tanımlıyoruz ve algımız seçici olmaya başlıyor. rengi gördüğümüzde var olan etiket ile algımızı sınırlıyoruz ve bakıp geçiyoruz aklımızdaki sembol ile. bu okyanusa bir ağ atıp bütün benliğimizi o ağın içine sıkıştırmaya benziyor. sınırlı sayıda etiket ile ağ ile ilgili bütün hesaplamaları yapıyoruz.

sonuç olarak bildiğimiz ve dayatma olmayan hiçbir şey yok. bu demek değil ki bununla mücadele etmeliyiz. bunlar şu an olanlar ve mücadeleyi şu an olanlar dışında bir şey ile yapamayız. bu da kısır döngü yaratır.