şükela:  tümü | bugün soru sor
 • filmde jennifer jason leigh var. bütçesi crowdfunding yoluyla temin edilmiş.
 • charlie kaufman'ın ilk stop-motion animasyon filmi. yönetmenliğini yaptığı 2014 tarihli tv filmini saymazsak synecdoche, new york'un ardından ikinci sinema filmi yönetmenliğine imza atıyor olacak bu filmle.

  hikayenin sıradan yaşamının monotonluğu altında boğulan bir karakterle ilgili olduğu göz önünde bulundurulduğunda yine kaufman'dan bulantı dolu bir eser beklemekte sakınca görmüyorum.
 • fragmanıyla merak ettiren charlie kaufman filmi.

  fragman
 • charlie kaufmanın festivallik filmi. büyük ihtimalle türkiyede gösterime festivaller harici girmeyecek, biz de netflixten izlemek durumunda kalacağız.
 • charlie kaufman ve duke johnson'ın bütçenin kısıtlı olması sebebiyle yapım sırasında my heart will go on yerine girls just wanna have fun'ı, casablanca yerine ise my man godfrey'i kullanmak zorunda kaldıkları en iyi animasyon dalında altın küre adayı 2015 yapımı film.
 • afişine göre yarın seçilmiş sinema salonlarında, ocak ayında ise tüm dünyada vizyona girecek olan film. türkiye hariç. (bkz: anan hariç de)
 • dvd-screener'ı malum ortamlara düşmüştür.
 • sen de sıkmaya başladın, charlie kaufman dedirten filmdir. not able being john malkovich özetle.
 • ingilterede bir festivalde izleme fırsatı bulduğum ve belkide son 10 yıla izlediğimm açık ara en iyi film olma potansiyaline sahip kaufman filmi. biri bana çıkıp dese adamlar kuklalara film yamış ama köküne kadar insanı anlatan bir film, dalga geçer giderdim. ama filmde özellikle michael stone karakterinde resmen kendimi buldum. sanki oturmuşum aynanın karşısında kendimi izliyorum. herkes sevebilirmi bilmiyorum orası ayrı, çünkü filmin başlarında neler döndüğünün açıkça belirtilmemesisinden dolayı ve kukla adamları izlediğimizden baya garipsemiştim ama bir şekilde beni inanılmaz içine çekti film. zaten bağladıldığı anda kopulamayan film. ayrıca o sex sahnesi için iki kelam etmek istiyorum; ulan allahsızlar o nasıl bir sahedir, hayatımda bu kadar gerçekçi bir sevişme sahnesi ne porno izlerken yada bir filmde gördüm. zaten çekimi 6 ay sürmüş belli yani. kısaca herkesin izlemeyi denemesi gereken bir yapım, sizi yakalamasa bile asla izlediğinze pişman olmayacağınız sıradanlıktan sonuna kadar uzak farkı bir deneyim olacaktır. tüm dünyada vizyona girip türkiyede vizyona girmemesiyse ayrı bir entry konusu olur uzatmayım. ayrıca hayatımda ilk kez bir filme para verip blurayini almayı düşünyorum sırf destek olsun diye. sanat için sanat teorimine katılmayan biri olan bana bile sanatın insan için ne kadar önemli olduğunu gösteren bir filmdi. gidin izleyin daha ne deyim. 10/9.8