şükela:  tümü | bugün
  • -yok bana terfi veriyorlarmış da yok zam vereceklermiş.
    -yok gerekli parayı bulmuşuz da filmimizi çekmişiz. hatta festivale gidiyormuşuz.
    -yok beni seviyormuş da söylemeye çekiniyormuş.

peeh!..
  • durup dururken şu masadaki tabak havalanıp yere düşüp kırılsa ne acayip korkarım, şaşırırım diye düşünmek buna güzel bir örnektir.
  • kafatasının içinde havadan başka birşey olmayan birinin kafasına yaklaşık 23 metre yükseklikten içinde beyin olan bir basket topu bırakılırsa topun kafaya çarpana kadar kazanacağı ivmeden dolayı top kafaya çarpar çarpmaz topun içindeki beyin ışık hızıyla kafatasına geçebileceği teorisi. kafatasındaki hava da topa geçer herşey yerli yerine oturur böylece. topun hangi açıyla ve ne kadar hızla bırakılacağı kafa büyüklüğüne ve kafatası kalınlığına göre değişiklik gösterebilir.
    bu işlem beyni olan birine hava dolu bir top bırakıp topla havanın yerdeğişmesini sağlamak içinde kullanılabilir.
  • kimileri tarafından sözlükte başlık olarak açılırlar:

(bkz: troll)
  • örnek olarak:

-sapanla taş değil de saçma atsak acaba nasıl olur?

şu anda aklıma gelen en saçma sapan şey bu
  • metrobüste iken sürekli aklıma gelen düşünce:

şu an ilk çağlarda yaşamış biri ışınlanarak birden metrobüste bulsa kendini...
    ne olurdu acaba?

bir de itü makina fakültesindeki sınıflarda tavana asılmış tahtalar tam ders sırasında kopsa?
  • yatak odasına gelirim, köpek yataktan kalkıp gider. ben de yatakta yatmış uyuyan kediyi sevmek için yanına yaklaşırım sonra göbeğinin boydan boya yalanmış olduğunu görüp "hiiii 0_0 kediyi yalamışlar! kim yaladı lan kediyi?!" diye düşünürüm. sonra aklıma biraz önce kalkıp giden köpek gelir, kızarım içten içe "kedimi niye yaladın lan şerefsiz??" diye. biraz daha düşününce "bana ne lan kim kimi yaladıysa yalasın, alan mutlu veren mutlu..." diye kaldığım yerden devam ederim hayata.
  • kara çarşafla ameno yapan gençlerin videosu. üzerinden 6-7 yıl geçmiştir. nereden aklıma geldiyse...