şükela:  tümü | bugün
 • alice harikalar diyarında isimli şarkılarını dinleyicilerin beğenisine sunmuş olan istanbul çıkışlı müzik grubu. yeni gruplara destek veriyoruz.

  alice harikalar diyarında şarkısının sözleri:

  bilmem neden?
  herkes deli!
  belki de burdan gitmeli..

  hangi yolu
  seçmem gerek?
  doğrusu tavşanı izlemek..

  alice harikalar diyarında
  alice harikalar diyarında..

  koştum, baktım girdim delikten,
  buralar başka bir alem,
  enteresan renksiz bir dünya, sanki senle ben.

  kaçmış herkes bir yerden,
  onlar çılgın hafiften,
  sadece senle ben varmışız gibi davransak yeter.

  bilmem neden ?
  geldik geri
  belki de böylesi daha iyi..

  hangi yolu
  seçmem gerek?
  doğrusu kendini dinlemek.

  alice harikalar diyarında
  alice harikalar diyarında..

  koştum, baktım girdim delikten,
  buralar başka bir alem,
  enteresan renksiz bir dünya, sanki senle ben.

  kaçmış herkes bir yerden,
  onlar çılgın hafiften,
  sadece senle ben varmışız gibi davransak yeter.

  facebook sayfaları'ndan da takip edebileceğimiz bu çiçeği burnunda müzik grubunun başarılarının devamını diliyor, güzel müziğe her zaman saygı duyduğumuzu belirterek yayınımızı istiklal marşı'nın ardından kapatıyoruz.
 • kitlelerin sabırsızlıkla beklediği atımı hazırlayın albümü youtube'a düşmüştür.

  çok güzel olmuş lan! dinlemelere doyamadım. siz de dinleyin!
 • son dönemde trend olan "abuk isimli müzik grubu kuralım da herkes merak etsin" akımına kapılmış olduğu görülen topluluk.

  (bkz: son feci bisiklet)
  (bkz: yok öyle kararlı şeyler)
 • albümlerini dün gece sözlükte görüp spotify'dan dinledim.

  grubun ismi jim morrison'ın sudden attack'inden geliyor sanırım. instagram sayfalarında paylaştıkları bir setlist'de bol miktarda doors şarkısı olması ve klavyecilerinin epey doors etkisinde kalışının aleniliği bu düşüncemi kuvvetlendiriyor.

  dinlediği albümleri günün belirli saatleriyle özdeşleştirmeyi seven bir insan olarak müziklerinin bende yarattığı zamansal çağrışım cuma gecesi saat 01.30 suları. hazır yeri gelmişken syd barrett'ın the madcap laugh'ı da dünyanın en cumartesi gecesi 4-4.30 albümüdür mesela.

  bu zamansal çağrışımı biraz daha açmak isterim, epey yazasım var bugün.

  yirmili yaşların başında yani bok varmış gibi sorumluluk kavramını merak etmeye başladığın dönemde bir ilişkiye başlarsın. insanların normal olarak addettikleri ne varsa yapmaya başlarsın. çünkü sorumluluk almak, normalleşmektir gibi aptal bir sanrıya yenik düşmüşsündür. içinde, 'istersem ben de normal olabilirim'i kendine kanıtlamak dışında hiçbir kaygı yoktur. önceki hayatından kalma mizantropiyi yok etmeye çalışırsın ve bunu ortadan kaldırmaya çalışırken her şeyi meşrulaştırırsın. sonunda, adolf hitler'i bile meşrulaştırmanın çok çok on beş dakika aldığını gördüğünde bu sorumluluk nanesinin çok da matah bir şey olmadığını anlar, bu hastalıklı ilişkiyi bitirirsin.

  geriye yalanlardan da ziyade mide bulantısıyla karışık bir temkinlilik hali gelir. yorgun da değilsindir ama bir şeylere erinmek için haklı sebeplerin vardır. bir defa flört etmeyi bile unutmuşsundur. üşengeç, tepkisiz, karşındakine tiksindiğin şeyleri anlatmaya dahi mecali olmayan bir halde bütün o flört dönemi angaryalarını binlerce kez dinlersin.

  bir cuma akşamı, kelini görünce altan girsin demekten başka bir meziyetleri olmayan bu kadınların seri halde dile getirdikleri 'tercih değil yönelim'lerin, frida kahlo ve tomris uyar'a dizdikleri övgülerin ve kedilerin ne kadar muhteşem varlıklar oldukları üzerine aşırı doz sahtelikten ve küçük burjuvalıktan nasibini almış sözleri eşliğinde sıkıcı bir gecenin daha sonuna gelinmiş olur. işte bu albüm, o gece saat 01.30 sularında eve dönerken kafandan geçenlerin ortaya çıkardığı bir ürün. bir ikinci yenilgi albümü.

  en beğendiğim şarkılarının üç beşin peşinde olduğunu söylemeliyim. o şarkıda, meşrulaştırarak normal olana dahil olmaya çalışan insanlara getirilen, iğne çuvaldız metaforuna haiz bir eleştiri var zira.

  son olarak, meşrulaştırmanın hastalıklı bir şey olduğunu fark eden insanların müzik yaptığını görmek sevindirici ama meşrulaştırmadan, beklentisiz, mahsustan nasıl yaşanır'ı öğrendiklerinde yapacakları şeyi çok merak ediyorum.

  umarım, linç edilme kaygısı gütmeden"zaten frida kahlo ilgi orospusu olduğu için diego'ya yazdıklarını okuyabiliyoruz" diyebildikleri kadınlarla karşılaşırlar.
 • spotify’da tesadüfen karşıma çıkan yeni keşfettiğim ve en kısa zamanda konser haberlerini beklediğim müthiş grup.
  oldukça hoşuma gitti.
  son dönemde yükselen alternatif müziğe yeni bir ses getirecek gibi duruyor, albümü beğendim özellikle kardeş isimli parça çok iyi.
  yeni sesler arayanlara şiddetle tavsiye ediyorum.

  https://www.youtube.com/watch?v=ccmtstiis4k
 • cok tatli album yapmis grup.
 • isimlerindeki bir kelimesini apostrofla keserek bi' şeklinde sunmuş grup.
 • yeni çıkardıkları " bi şekil yap " parçası ile kaliteli grup olduklarını ve ileride çok iyi yerlere geleceklerini hissettiren arkadaşların bulunduğu gruptur. kaliteli olan bu grubu bolca dinlemenizi tavsiye ederim.
 • twitterda karşıma çıkan yeni nesil grup. çok sevdim kendilerini umarım hiç bitmezler