şükela:  tümü | bugün soru sor
  • yapılacak işler varken, hiç beklemediğin bir anda, kozmik piyangonun son talihlisi olma durumu. biliyor muyuz, hangi organımız bir anda duracak, nereden kafamıza bir tuğla bir yıldırım düşecek? bilmiyoruz. belki bilincimizi daha sade süreçlerin sonunda üretmenin ve yaşatmanın bir yolunu bulsak o zaman tehlikeleri de daha kolay görürdük. ölmek çok kötü. bir insanın ve onun yakınlarının başına gelebilecek en kötü şey. öldükten sonrası tufan değil ama anlamsız. en azından ölen için.

son entryime ne kadar şuku gelmiş diye düşünürken zbam diye bir arabanın altında kalmak... ne feci!

bir klişe vardır, "önemli olan çok yaşamak değil yaşadığın süre içinde büyük işler başarmaktır" vs gibi. çok saçma. esas önemli olan gayet de uzun yaşamaktır. hatta ancak sonsuzluğu garanti bir hayat anlamlı hissettirir. sonunda öleceksek, her şey bitecekse, her şeyin ne anlamı var? gidilen yol kadar hedef de önemli. sonunda yok oluş olan bir yolun yolcusu olmak istemiyorum.

facebook hesabına öldüğünü duyanların gelip hüzünlü sözler yazması, yarım kalmış yığınla işlerin, belki arkanda bıraktığın borç, günlüğün, sırların, senden hoşlanan ama hiçbir zaman söyleyemeyen insanın kalbinde bıraktığın burukluk... ölmesek olmaz mı?
  • o kadar boktan bir hayatım var ki ölüm benim için hediye gibi olacağından benim başıma gelmesi biraz zor gibi gözüküyor. yarın lotoyu tuttursam veya başıma hayatımı iyi yönde etkileyen bir şey gelse herhalde ölümüm çok uzun sürmez. hayat bazen böyle boktan bir şey olsa da elden yaşamaktan başka bir şey gelmiyor.
  • bunu simule ettim ben

kirmizi isikta durdum ve gozumu actigimda acil serviste yatiyordum.

uzerime kamyon ucmus.

fazla uzatmayayim bi sure hastane de kaldim o surecte sunu farkettim o yatakta yatarken hic bir seyin onemi kalmiyor.

taburcu olur olmaz aldim cantami istifa edip yola ciktim.

bu olaydan beri de hayati dunya skime minare gotume mottosu ile yasiyorum.

cnku artik biliyorum ki yayin bir anda kesileblr

ertelemeden yasamaya bakiyorum hayatimi...
  • ölmek,özünde bir seyehat.bir gün bu seyehate çıkacak olmak beni heyecanlandırıyorken bu seyehate yalnız çıkacak olmak beni korkutuyor.
  • ölümden döndüğü için istifa edip, hayatın tadını çıkaracağını düşünen bireyler gördüm.

(bkz: kibir)