şükela:  tümü | bugün
4727 entry daha
  • buraya yerleşeli 7 yıl oldu. benim anlamadığım bir husus var.
    artık kapanalı yıllar olmuş , ortadan kalkmış yerlere hala aynı isimli hitap ediyorlar
    komaşın oraya gel diyorlar , haritada komaş yok
    türkay otel diyorlar , otel piyasada yok
    il sağlığın orayı diyorlar , il sağlık konyaaltından sütçülere gitti ama hala konyaaltı deniyor. malın birisi mesaj atmış il sağlık konyaaltında diye resmi sayfadaki adres https://www.antalyasm.gov.tr/iletisim kavşağı deniyor ama o kavşakta o şirket yok

birde çok mal sürücüleri var.
    normal şeyleri geçtim sinyal vermeden dönenler hatta sinyal verdiği yönün aksine dönen ma sürüsü çok fazla

konyaaltında oturanlara şaşıyorum, biraz araştırdım adamlar bildiğin bataklığa ev yapmışlar birde 400 bin tlden başlayan fiyat çekiyorlar.
    2000 öncesi yapılmış çook fazla yüksek katlı bina var , hiçbirinde deprem yönetmeliği yok. öoğunda burgulu demir bile yok.
  • şu son senelerde yerleşenler bi siktirip gitse de rahatlasak diye düşündüğüm, doğup büyüdüğüm şehir. elini kolunu atan keko ne yazık ki geliyor, ah bir imkan olacak bağımsızlık ilan ettireceksin buraya, bak neler oluyor.
  • son dönemlerde akşam 18:00'dan sonraki trafiği ile yavaş yavaş can sıkmaya başlamıştır, lakin trafik dışında kalan birçok şey halen çok güzel.(bkz: antalya konyaaltı yürüyüş yolu)

*
  • 2 yıldır yaşadığım ve muhtemelen ömrümün sonuna kadar yaşamaya devam edeceğim türkiye’nin en güzel şehridir.
    büyüktür ama büyükşehir baskısı yoktur.
    denize şehrin neredeyse tamamında girme imkanınız vardır. her yer parklarla doludur. eğlenmek için oldukça fazla alternatifiniz vardır
    tatil yapma ihtiyacınız minimumdur çünkü her hafta sonu gidebileceğiniz eşsiz yerleri vardır. kışın maksimum 1 saat yolculukla kayak yapma imkanı vardır. özgürlüğünüzün minimum kısıtlandığı polisinin zabıtasının gereksiz müdahalelerinin olmadığı yine iddia ediyorum ki türkiyenin en yaşanabilir ve güzel şehridir.
  • bisiklet düşmanı bir belediye başkanına sahip şehirdir. saat kulesinin orada başlayan ve ışıklar caddesinde bisiklet yolunun kaldırılması mantıklı çünkü ya bir bisikletli araba altında kalacaktı yada bisikletliler ile araç sahipleri kavga edecekti ama teomanpaşa ve milli egemenlikte yolun kaldırılması saçma. trafiği rahatlatmadı sadece araçlar için park alanı oldu belediye buradan otopark ücreti almaya başlar sadece. bisiklet kullanmaya en uygun olan şehir olan antalyada yeni bisiklet yolu yapmak yerine kaldırılması üzücü. kundu bölgesinde bisiklet yolları eskiden yapılmış ama belli değil yolları yamalı kullanıma elverişli değildir.
34 entry daha