• antalya bir turizm kenti olduğundan, dönerciler döner etini az koymaya ve bu az döneri pahalıya satmaya alışmışlar.

aynı miktarda tavuk döner, istanbul ve ankara gibi şehirlerden en az 2 kat daha pahalıya satılır. bu nedenle, öğrencilere halk arasında "yetim doyuran" diye bilinen hatay usulü döner dürüm yemelerini tavsiye ediyorum. üniversite içinde, fen fakültesine yakın bir yerde mevcuttur kendileri.
  • her geldigimde farklı bulduğum şehir.
  • 5 yıldır yaşadığım ve her gün 'iyi ki geldim' dediğim şehir..
    kale içine ,
    sahil yaşamına ,
    ışıklar caddesine gurban
    ve daha saymakla bitmez...
  • dört günümün su gibi akıp geçtiği canım memleketim.
    ayrıca her gün ayrı soğuktu.muhtemelen dalda kalan son portakalları don vurdu.

gerçi az önce adana’ya indim. adanalı kalmamış sokakta burası da ayrı ayaz. adanalı kirveler güneşe ateş etmeyi bırakın aq artık.
  • aldığı yoğun göç sonucu nüfus olarak adana’yı geçmiş bulunmakta olan çok güzide bir şehirdir kendileri.
  • emlak fiyatı yüksek. üstelik tadilat gereken eski binalar. aynı fiyata ankara da çok daha iyi bir yerde yine tadilat gereken ev bulunur üstelik doğalgazı kombisi dahil.
  • yazarları arasında kitapsever var ise kitap kulübü kurmayı düşündüğümüz şehir.
    hali hazir da irtibat dahilinde olduğumuz 5 yazar ile bir projemiz var. beklentimiz kitapsever antalyalı yazarları birleştirip, buluşmalarda okuduğumuz okuyacağımız kitaplar hakkında konusmak, bilgi alışverişinde bulunmak.
    henuz başlık açılmadı sayı on kişiyi geçerse başlık altında daha rahat bilgi paylaşa bilecegemizi düşünüyoruz.
  • çocuk 18 yaşında . iddia edilen olayın olduğu dönem çocuk 16 yaşında.
    son derece canice planlanmış bir durum. höt desen korkar topuklar kaçar zaten. nasıl bir vahşiliktir bu. ergen dönemi mesaj yazmış ne var bunda. koskoca adamlar komaya sokacak kadar nasıl vicdansızca dövmüşler çocuğu.
    kimbilir kendileri köylerinde neler yapmışlardır gençken. mesajla kızının namusu pazara mı çıkmış dangalak.
    göç ile gelmiş bir ailenin dramla biten hikayesi . dövenler de göç ile gelmiş aile. geldikleri yerin kuralları burada vahşetle sonuçlanıyor. demek memleketlerinde bu şekilde cezalandırmanın aslan parçası olmak gibi bir ödülü var.
    annenin sözleri yüreğimi dağladı. çok çok üzücü ve kahredici. evlat acısını kadın nasıl dile dökmüş. benim beynimi ona nakledin diyor. içim parçalandı.

çok acı.
  • bu şehrin yerlisi kadar kalitesiz insan iddia ediyorum yozgat’ta bile yoktur. bu sabah laps diye arkadan arabama çarpan öküz ne dese beğenirsin, “kusura bakma ya uyku sersemiyim...” çıkma o zaman trafiğe andaval?!? gerçekten insanı beş para etmez, gelmeyin.
hesabın var mı? giriş yap