şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • trafik sorunu olan şehir ancak trafik araç çokluğundan ziyade trafik ışıklarının ayarları ve düzgün işleyen kavşakların değiştirilerek daha kötü hale getirilmesi sebebiyle oluşmakta. tabi ki kendini zeki sanan angutların en sol şeritten sağdaki çıkışa kaynamaya çalışmaları sebebiyle ışıksız çevreyolu bile tıkanıyor.
    halkın büyük bir çoğunluğu bencil ve sebep sonuç ilişkisi kuramayacak kadar sığ. bu en net trafikte kendini gösterse de iş hayatında da ortaya çıkar ve diğer illerde düzgün işleyen piyasanın nasıl olur da yerlerde süründüğüne şaşırırsınız.
    gerek doğası gerekse de tarihi güzellikleri ile çok güzel bir şehir. kendini zeki sananlarla değil de gerçekten zeki insanlarla müthiş bir şehir olabilirdi.
  • normalde antalyaliyiz ama adana’da yasadik 36 yil kadar. 36 yil sonunda antalya’ya yerlesmeye karar verdik eşimle birlikte. gerçekten level atlamış gibi hissediyorum. şehir o kadar güzel ve yapılacak o kadar çok şey var ki. çocuk büyütmek için kesinlikle çok ideal. iyi ki varsın antalya
  • bu şehre ilk kez 18 yıl önce gelmiş 8 yıldır da bir fiil yaşayan olarak yazdıklarım ve aldıkları fav'lar ortadadır:
    3 kelime ile özetle denirse de :
    --artık kalabalık.
    --artık güvenliksiz.
    --artık daha sıcak
    es-kaza düzgün bir asayiş olsa kişi başına düşen en çok firari ya da hüküm giymiş kişi oranı bu şehirde çıkacağına dair yemin edebilirim ancak ispat edemem.

hani filmlerde istanbul=kuz kulesi ve galata'dan ibaret ve/vb. gösteriliyor ya.. hah bu şehirde ne yazık ki benzer bir simülasyon içerisinde. artısı yok mu? seküler (paragöz olduklarını unutmamak kaydıyla) seküler insanlar, doğası-yeşilliği güzel ve şehrin dibinde pilaj. başka da bir cacığı yok.. diğer büyükşehirlerden.. konser alanı vb: eskişehir ayarındadır. yani öyle ne bir istanbul kültürü-müzesi ne bir ankara kitapçıları -kütüphaneleri, ulaşım düzeni ne de bir izmir sıcak kanlı insanlarını aramayın.. konyanın denizli ve yeşilli hâli.. fazlası değil.

t: turistlik kent.

edit: sen neden yaşıyorsun? derseniz de siz deyin eğitim ben diyim iş.. karışık.. ayrılma durumum var ve değerlendirmek üzereyim. ha derdimde gider ayak b.klamak değil.. sadece gerçeği bilin de sonra "daşı torpağı altın diye geldiydik emme daşta torpakta hem paralı hem pahalı hemde 40 c" demeyin. ^^

son olarak deneyimlerime göre: istanbul ve ankara illerinden en hızlı güvenli kargoyu ptt getirmesi de tuhaftır.. ^^ tabii amazon'dan sonra ki o da 2gün sonra gelir. ancak 24 saat içinde ptt söz konusu illerden teslimat yapmakta. ^^

son olarak: devlet hastanesinde bazı birimler olmamakta, ya özel hastane ya da aylar sonrasında gerçekleşmek üzere üniversite hastanesinde randevu almanız gerekmekte. göz/diş gibi görece sıradan alanlarda bile 1-3 ay arası beklediğim olmuştur, covid öncesinde.. covid'de ben muayene açıldığına rast gelmedim.. sağlıklı zamanlar..^^
  • eminim birçoğunuzun daha önce hiç görmediği, içine girmediği, varlığından dahi haberi olmadığı kaleiçi surlarının ayakta kalabilen (yıkılmaktan kurtulabilen) bölümünden kısa bir kesit izlemek isterseniz: ....
    görsel
    görsel
    görsel
    görsel
  • akp’ye yakın bir kamuoyu araştırma şirketinin çalışmasına göre chp yüzde 37, akp yüzde 28, iyi parti yüzde 20, hdp yüzde 8, mhp yüzde 6, diğerleri ise yüzde 1 görünmekte olan nüfusa göre türkiyenin 5. büyük ilidir.
  • yakın zamanda taşındığım şehir. 5 yaşındaki kızım için takip edebileceğim klüp, etkinlik, oyun gibi önerilere açığım.
    cimnastik, spor klübü, parkfuntastic gibi öneriler geldi. utopia diye bir topluluğun doğa yürüyüşleri varmış, daha deneyimleyemedim, mall of antalya'da sanırım her hafta sonu çocuk tiyatrosu varmış. ilgilenenler olursa diye eklemek istedim. yine önerilenler olursa güncellerim.
  • natalya ismine benzerligi yuzunden sanirim ruslar tarafinda isgal edilmesi gereken yer secilmis. yoksa turkiyenin sahil kismi bi burdan ibaret degil heralde.
  • konyaaltı açıkhava tiyatrosundaki plastik koltukları ile beni benden alan memleketim en son candan erçetin konserinde gelmiştim bu kadar rezil durumda değillerdi bugün en az dört tanesine belimi yasladığim için kırıldı bu nedir ya hiç koymayın daha iyi olur bu koltukları
  • görsel
    görsel
    görsel

özlemle anıyorum.