• bu şehirde yazın nefes almak için solungaçlara ihtiyacınız var. antalyalıların 1 milyon yıl içerisinde evrimleşeceği kesin.
  • güneşin görülmemesi olayı halen devam etmektedir. sanırım 16 gün falan oldu. başka şehirlerde normal kabul edilebilir ama burası antalya arkadaş. güneşsiz nasıl yaşayacağız biz?
  • küresel ısınma yokken haftalarca yağardı. eskiden antalya demek yağmur demekti. şimdikiler pek bişey değil.

yağmur, yağmur
    çok uzaklardan çağırıyor
    gelirsen severim diyor
  • özlenen kadı kaçıran yağmuru'nun çeyreğini uzun yıllar sonra yaşayabilmiş şehir.

tabi benim gibi genç duştagüneşenerjisporlular* rahatsız.
  • her ne kadar sürekli bir şekilde yaz sıcağı ve bunaltıcı nemi ile ismi ön plana çıksa da bence türkiye'nin en yaşanılabilir kentidir. hem büyük hem de küçük bir şehirdir çünkü kendileri. büyük bir şehrin sunduğu imkanları sunmasının yanı sıra, küçük şehirde yaşamanın artılarına da aynı anda sahip olmak mümkündür bu şehirde. bir yandan sanatsal ve sportif etkinliklere katılabilir ve bir yandan da sadece kısa bir ulaşım süresi ile doğanın size sunduklarından faydalanabilirsiniz. saklıkent'te kayak, köprülü kanyonda rafting yapabilir, çevrede bulunan muhteşem şelalere gidebilir ve şehre sadece 20 dakika mesafede bulunan çakırlar'da portakal bahçeleri içinde kahvaltınızı yapıp kurulan pazardan köylülerin getirdiği tazecik ürünleri alabilirsiniz.

her yönü ile alışıldığı zaman terk edilmesi zor bir şehirdir antalya...
  • istanbul’da üşümediğim kadar üşüdüğüm şehir.
    kafama takılan şu; ilk hangi dingil inşaatçı ya da mimar ya da şehir planlamacısı her neyse, bu şehre kalorifer/ doğalgaz sistemi getirmekten imtina etmiş? sebep?
    burası ekvator mu? sittin sene kış gelmez diye mi düşünmüşler?
    öyle bi soğuk oluyoki; bi de nemli. kemiklerinize geçiyo. üstelik evlerin yüzde doksanında ısıtma sistemi yok. alt yapı yok. sadece klima.
    klimanın asıl amacı soğutmaktır. ısıtmak değil. zira ısınan hava yükselir.
    evin salonunda elimde çapul pervane gibi döndürüyorum ısınan hava alçalsın diye.
    soğuğu ayrı, sıcağı ayrı sik gibi bi şehir.
    insanları da mal ayrıca.
    coğrafyası california, beşeri konya.
  • ilk defa (bkz: muratpaşa) ve (bkz: lara) taraflarını gezme imkanı bulduğum ve çok beğendiğim şehir. istanbul’dan sonra nefes aldım, keşke iş imkanı da olsa, yaşamak isterdim.
  • geçen gün iş için orada bulunan arkadaşımın yolladığı güzel fotoğraflarla beni kıskandırdığı şehir. "ben de sana şu anki manzaramın fotoğraflarını yollayayım mı?" dedim. esprimi anladı ve gülüştük. hayat çok ilginç ve değişik güzelliklerle dolu. güzellikler zincirine kapılsam. bu şehir hep gözümün önünde olsa, bir şekilde beni yıllarca kollarına alsa ne bileyim güneşi yaşlandığımda romatizmalarıma falan iyi gelse olmaz mı? çok şey istemiyorum.
  • merhaba,14 aralık cuma günü muratpaşa belediyesinde saat 20:00 de şöyle bir etkinlik varmış. farklı bir etkinliğe benziyor.

afişi;
    https://eksiup.com/dce83da5d801
  • an itibariyle fırtınaların tekrar başladığı güzel şehir.
    anlaşılan yine günlerce güneş yüzü göremeyeceğiz.

link
hesabın var mı? giriş yap