• antalya'ya alistiginiz zaman birakamiyorsunuz, denizden gelen ilik hava, orman ve cam agaci kokusuna karisinca harika bir duygu hissettiriyor. yalniz antalya'ya yanlis halk yerlesmis, yörükler yapamiyor bu isi, oraya eskisehir'deki gibi bir halk yerlesmesi gerekiyor.
    antalya'nin avrupa'yi benzeri bir sehir olmasi icin cok sey degismesi gerek ama böyle bir sey hala mümkün, iyi bir düzenleme istiyor. hala lara plajini düzenleyemediler, o güzelim plajlarda cöp dolu.
  • çok özlediğim memleketim. deniz’in tuzunun ve çamların kokusunu içime çektiğim günler...

ahh istanbul nelere hasret bıraktın bizi.
  • nemini bile özlediğim şehir
  • kedilerin mama seçtiği memleketimdir. o kadar toklar ki sokakta o kadar çok mamaları var ki beğendiklerini yeyip beğenmediklerini bırakıyorlar. bıraktıkları da ev yemeği değil ha, marketten alınmış kuru mama. bütün kediler, köpekler besili besili; serçeler ve güvercinler bile butlu.* böyle bir şehir sevilmez mi hiç...
  • memleketin gastronomi şehirleri arasında rahatlıkla ilk onda yer alır. bence türkiye'nin en iyi lokantası olan 7 mehmet de buna güzel bir kanıt.
  • sahilin (konyaaltı) şu an çok sakin ve sessiz olduğu şehir. yazın bulunmaz bu fırsat. üstüne bir de oruç tutanların olmayışı.. aklı olan bu fırsatı kaçırmaz
  • her gün parklarından, plajlarından, yollarından bir poşet çöp topladığım şehir.

bira kutuları, kola kutuları, içinde az kola kalmış plastik bardaklar, cips ambalajları, ayran kutuları, boş sigara paketleri, yağ içinde döner kağıtları her yerdeler.

adım başı çöp kovası var bu parklarda. siz nasıl insanlarsınız? nasıl gençsiniz? siz mi olacaksınız bu ülkenin geleceği? yazıklar olsun sizlere. yazıklar olsun bu güzel şehre yaptığınıza.
  • ozlenen sehir. yaklasik 2 yil sonra tekrar kavusmayi umut ettigim cennet...
  • 23 yıllık ankaralı olarak beni,iki günde sıcağıyla pert etmiş şehirdir.mayıs ayında böyleyse temmuzda,ağustosta nasıl oluyordur kimbilir.geçen hafta ankara'da hırkayla oturan ben burada terden sırılsıklam oldum.

tanım : güzel ama çok sıcak şehir.
  • simdiden yapış yapış olmaya başladığımız, yazın çok sıcak geçeceğini tahmin ettiğim her şeye rağmen güzel, sevdiğim, dogdugum degil ama doydugum,buradan başka hiç bir yerde yasayamacagım şehir.

*
hesabın var mı? giriş yap