*

şükela:  tümü | bugün
 • her yil antalya'da duzenlenen film festivali.
 • kucukken hep festivalin baslamisini beklemisimdir..merakla beklememin sebebi babamin beni alip unlulerle tanistirip, fotograf cektirmesidir..hatta birkez hatirliyorum kadir inaniri gordugumde "baba, bu adam bana bir acayip bakiyo, korktum" diyip aglamistim *..
  festivalin ilk gunu konyaalti caddesi kapanir, festivale katilan butun unluler safari jeeplerin icinde halki selamlarlar*..yuzlerce kisi unluleri gormek icin birbirini ittirir kaktirir..cocuklar sponsor firmalarin dagitti sekerleri kapmak icin birbirleriyle yarisirla..bazi sinemalarda festivale katilan filmler gosterilir..son gun bir mekan secilir ve orda oduller dagitilir..
  antalyadaki sinema meraklilari icin gayet guzel bir festivaldir..
 • festivalin amblemi:
  guzel bir kadinin elinde tuttugu bir portakaldir..kadin altin rengindedir..
  portakaldaki amac eskiden* antalyanin her tarafi portakal bahceleriymis ve antalyanin portakali meshurdur..
 • 40 yillik bir mazisi olan turkiye'nin ilk film festivali. daha cok verilen odul olan "altin portakal" ismi ile bilinir.
 • bu yıl kırkıncısı yapılan halkla içiçe olmaya çalışan ve bunu bir nebzede olsa gerçekleştirebilen,antalyanın ekim ayının başlangıcında sinema ve tv'nin ünlüleriyle,resim sergileri,konserler,değişik etkinlikler ve sinemayla dolmasını sağlayan organizasyon.her yıl cüneyt arkın,ekrem bora vardır geçit resminde,o yılın revaçta olan dizilerinin ünlüleride mutlaka bulunur.antalya için güzel bir organizasyon,en azından türk filmleriyle ilgili ülkemizde gercekleştirilen en iyi festival diyebiliriz,gerçi sadece türk filmleriyle ilgili bu festival var sanırım ya neyse.
 • bu yıl 3-10 ekim tarihleri arasında yapılacak olan, eskiye göre oldukça şaşalı geçmesi planlanan ancak her geçen gün abzürt kararlar alınmasıyla (adının değiştirilmesi, aday filmlerin kısıtlandıkça kısıtlanması, vb.) yapılması zorlaşan festival.
 • yillar yili acilis gecit merasimini izleyip, kah izzet gunaya, kah cuneyt arkin'a ve kah kadir savun'a el sallamis biri olarak tespitim sudur ki; eski turk sinemasi oyuncularinin hepsi kayakafadir. kafasi en kucuk olanininki rahat iki normal adam kafasi kadardur. ekrani doldurmalarini sagliyordu herhalde nebileyim..
 • sadece 4 filmin katılımı sebebiyle yeni kararların daha şiddetli tartışılmasına yol açan festival.