şükela:  tümü | bugün
 • dansçı kadın heykelinin bulunduğu müze. saatlerce oturup seyredebilirim o şaheseri gidiniz görünüz
 • içinde sayısız güzellikte tarihi eser bulunduran, manyak ötesi bir yer.
  her hangi bir heykele veya lahite saatlerce sıkılmadan bakabilirsiniz. misal herakles lahdi . görsel
  görsel

  tam bir yıl sonra edit: meraklısına kısa bir müze turu
 • heykel çeşitliliği ve gelişimini görebileceğiniz dünyadaki sayılı müzelerden biri
 • eksik eserler yerine koyulursa dünyada ilk ona girecek kapasitede
 • (bkz: antalya müzesi)

  kent müzesi, oyuncak müzesi gibi tematik varyasyonlar kurulmadan önce bu isimle anılırdı. gerçek bir sözlükçü iseniz bu başlıktakileri siler, iki sayfa entry'si bulunan başlığa taşırsınız.
 • hemen hemen 2 haftada bir,
  perşembe veya cuma günleri; saat 15:00'te; yaklaşık 1 saat süren;
  devlet opera ve balesi genel müdürlüğü ekiplerindeki sanatçılardan oluşan;
  son derece güzel konserlere ev sahipliği yapan yarın da var;
  dış cephe mimarisi likya lahdi görsel şeklinde olan (birçok kişinin farkında olmaması);
  dünyanın sayılı zenginlikteki arkeolojik müzelerinden birisidir.

  ayrıca:
  müzenin kuruluşu hakkında (bkz: #121302447)
  ...
 • antalya'ya gelen yabancı turistlerin yüzde kaçı burayı ziyaret ediyor veya antalya'da ikamet eden vatandaşların yüzde kaçı burayı görmüştür diye bir istatistik olsaydı sanırım utancımızdan yayınlayamazdık.

  insanlık tarihinin tüm kesitlerine dair ihtiva ettiği zengin eserler bakımından dünya'nın sayılı gözde müzelerinden biri olmasına rağmen bu kadar az bilinen ve az ziyaret edilen bir durumda olması insanlık ayıbıdır diye düşünüyorum.

  kaçırıldığı amerika'dan yeniden getirilen yorgun herakles heykeli ile biraz isim yapmıştır ancak çok daha fazlasını hak etmektedir.

  başka ülkelerin tek masterpiece veya çalıntı eserler veya kısıtlı dönemler ile dünya çapında sükse yapmış müzelerinin yanında, iliğine kadar talan edilmiş olmasına rağmen daha hala derya deniz eserler ve dönemlerle tıka basa dolu bir müzemizdir ancak önünde günün her saatinde her dilden insanın konuştuğu uzun bir kuyruk olması gerekirken hak ettiği ilgiyi asla görememektedir.

  benzeri münzevi kaderi paylaşan
  burdur arkeoloji müzesi
  hatay arkeoloji müzesi
  adana arkeoloji müzesi
  istanbul arkeoloji müzesi
  anadolu medeniyetleri müzeleri ve hemen her kadim şehrimizde bulabileceğimiz
  efsane müzelerin nicesini tek bir ülkede barındırabilecek kadar manyak bir birikim ve mirasa sahipiz. sırf bu müzeler bile başlı başına ulusal kalkınmada rol oynayabilecekken biz onları tanıtmamakta bu kadar ısrarcı olmayı nasıl başarıyoruz anlaması ve kabullenmesi çok güç..
 • gittiğimde saatlerce çıkamadığım müze.
 • 2016 idi sanırım, bir iş görüşmesine gidip daha vakit var diye hemen haritadan bulup gitmiştim. hem merak ediyordum hem de büyük olduğunu duymuştum. sahiden de devasa sayılacak çok katlı, geniş, her dönemden ve hemen her ilahi figürden bir heykelin olduğu çok güzel bir müzedir. ışık kullanımı da, müze etrafı da çok güzeldi. yolunuz düşerse burayı gördükten sonra uzakta kalan side antik kentini de muhakkak görün derim. burada müzede gördüklerinizi side’de adeta kendi yaşam yerinde görüyor ve o zamanları düşlüyorsunuz. keşke bu muhteşem önemdeki müzelerimiz yeterli kaynak ve tanıtıma sahip olsalar. antalya keşke deniz, kum, güneş kadar sahip olduğu bu müstesna tarihi eserler ile de anılsa.
 • otellerden , denizden, yeme içme aktivitelerinden önce adı antalya ile anılması gereken ilk yer antalya arkeoloji müzesi olmalıdır. ben oğlumu yılda en az bir kez buraya götürüyorum. binlerce yıllık tarih ile bir çocuğun bağ kurmasını izlemek gerçekten çok keyifli.

hesabın var mı? giriş yap