şükela:  tümü | bugün
  • iki yıl önce eğitim vermek adına kurulan bilge adam okullarının 600 öğrenciyi kapının önüne koyarak kapısına kilit vurması olayıdır.
    iki yıl önce kurulan bu okulun sahibi olan aile; okulu açtıktan 5 ay sonra, önce öğretmenlerin maaşlarını ödememeye başladı. daha sonrasında da 2017 yaz tatiline girmeden önce öğretmenlerine 5 aylık maaş takarak okuldan ayrılmalarına sebep oldu. öğretmenlerin dilekçelerini kaale almayan milli eğitim bakanlığı antalya müdürlüğü kulaklarını şikayetlere tıkayıp bir güzel hasır altı etti. 2017/2018 eğitim yılının başında nasıl olduysa yrni öğretmen atamaları da meb tarafından onaylandı. okulun sahibi aile yine yeniden yeni öğretmenlere de maaş ödememeye devam etti. okulun devredileceği haberleri de ayyuka çıktı. en sonunda mimo mimarlık adında bir şirketin okulu devraldığı haberi yayınlandı.
    ve geçen hafta okul devralındıktan sonra; eski sahipleri tarafından okula icra gönderilip bütün masa, sıra, akıllı tahtalar sökülüp öğrenime ara verdirildi. şimdi okul kapalı, aileler ödedikleri paraları ve senetleri alamamaktalar. daha da kötüsü çocukları daha yarı yıl tatili gelmeden okulsuz kaldılar. ana haber bülteninde de konu olan bu konuda meb ne yapmıştır? koca bir hiç. ha belki yeni imam hatip yeri bakıyorlardır. allah hepinizi bildiği gibi yapsın.
    edit: link