• (bkz: 15 temmuz şehitleri antalya bilim ve demokrasi üniversitesi)
  • tek fakülte binasında 5 yıl geçirmek mi istiyorsunuz?
    yarısı yabancı öğrenci olan ortamda dilinizin gelişeceğine mi inanıyorsunuz?
    hadi! "naber yarraaam" diyen malili dostlarınızla tanışma vakti!!
  • her sene öğrencilerden ortalama 90.000.000 tl alıyorlar. 2500 -2700 öğrenci var. bu kadar alınan parayla yapılanlar çok az. çevrede öğrencinin sosyalleşmesi için olan yerler çok az. antalyanın dışında bir yer.
  • bir alışveriş merkezinde tabelasını görüp dumur olduğum üniversite.

şurada hazırlık kampüsü alış veriş merkezi içerisinde, bu bir bana mı yok artık dedirtiyor anlamıyorum.

nasıl yani alışveriş merkezinde dersliği olup eğitim mi veriliyor?

eğitimin nasıl ticarete dönüştüğünü gösteren tabela üniversitesi.
  • anlaşılan fetö'den sonra iyice şaşırmışlar isminin ne olacağına acele ile karar vermişlerdir. uluslararası antalya üniversitesi, fetö tarafından kurulmuş vakıf üniversitesidir.
  • benim de anlamadığım, böyle korkak akademisyen ve üniversitelerle bilimin kıyısına dahi yaklaşılamazken neden bilim eki de eklenir ünv. ismine.
  • akp'nin zamanında fethullahçılara açtırdığı uluslararası antalya üniversitesi'nin yeni adı. bu herifler fethullahçılarla ganimeti paylaşamayıp üzerine 2016'da darbe olayı da olunca akpliler çökmüştü bu üniversiteye. tam bir akp üniversitesidir. antalya kentiyle ilgisi yoktur, zira bulunduğu yerin antalya şehriyle alakası yok; bilimle zaten alakası yoktur, siyaseten arpalanması gereken bazı şahısları arpalamak amaçlı kullanılır; üniversiteden çok ticarethanedir.

2019 yılı mart ayında internet sitelerinde ilan edilen mütevelli heyeti şu isimlerden oluşur:
    fettah tamince: fethullahçı, akp dönemi zengini, akp genel başkanının antalya ziyaretlerinde otelinde kaldığı ve çok yakını olduğu zat.
    murat özercan: fettah tamince'nin elemanı, fethullahçı, rixos otellerinin yöneticisi.
    ismail yüksek: şu an üniversitenin rektörü, önceden yıldız teknik üniversitesi'nde rektör. yıldız'da rektörlük seçimlerinde ikinci olmasına karşın o zamanki çankaya noteri* tarafından rektörlüğe atanmıştı. yıldız rektörlüğünden sonra akpli bakan faruk özlü'nün danışmanıydı.
    münir karaloğlu: rizeli, rize imam hatip mezunu ve bir süre akpli kocaeli büyükşehir belediyesi'nde genel sekreter olarak çalışmış akp'nin antalya valisi.
    ahmet özel: akp genel başkanının avukatlarından biri.
    ahmet kürşat köhle: akp genel başkanının avukatlarından biri, tamince'ye yakın, muhtemelen eski fethullahçı.
    mustafa doğan inal: akp genel başkanının avukatlarından biri, ahmet özel'le ortak hukuk büroları var. eskiden yeni şafak'ta yönetici. bunlar aynı zamanda reza zerrab'ın da avukatı.
    tufan aytekin gültekin: rixos'un sahibi tamince'nin ortağı, menderes türel döneminde antalya büyükşehir belediyesi'ne danışmanlık yapmış, tamince ile beraber ismi sızan panama belgelerinde geçiyor. çeşitli vergi cennetlerinde ne olduğu belirsiz fonlarda ortaklıkları var.
    tevfik günal: yukarda bahsedilen mustafa doğan inal'ın hukuk bürosundan bir eleman.

bu üniversitenin bağlı olduğu gaye eğitim sağlık spor ve çevre vakfı üyeleri de şu zatlardır (yukarıdaki bazı isimler burada da mevcut olduğundan tekrar etmiyoruz):
    menderes türel: akpli antalya belediye reisi.
    ercan mekteplioğlu: 27. dönem akp milletvekili inşaatçı-tüccar.
    mustafa köse: akp milletvekili.
    sena nur çelik: akp milletvekili.
    sadık badak: akp milletvekili.
    sebahattin öztürk: akp'nin bürokratlarından, 2015'te seçim dönemi içişleri bakanı.
    zeynep ayşe taş: akp'nin kadın sivil örgütü kadem'in antalya şubesinde yönetici, kardeşi akp antalya il başkanı, bir diğer kardeşi de binali yıldırım'ın özel kaleminde çalışıyordu.
    ali ihsan sav: antalyalı müteahhit, tamince'nin eski arkadaşı, iş arkadaşı.
    ömer gür: müteahhit, turizmci, uluslararası antalya üniversitesi'ne fethullah döneminde bank asya'dan gelen paranın buharlaşmasıyla ilgili olarak mahkemesi vardı bir ara.
  • bilim yuvası görünümlü tabela üniversitesi. bilim adına ne yaptıklarını merak ettim doğrusu.
    ülkede bakkaliye gibi üniversite açılıyor. bu bile ülkenin bilime ve üniversiteye bakışını açıklamaya yeter de artar. bugün üniversitelerin liseden farkı kalmadı. alım yapmayacakları bölümleri açıp duruyorlar sonra da işsizlik niye artıyor neden gençler mutsuz oluyor. bu zihniyetin olduğu ülkede mutlu olmak, kalkınmak mümkün mü?
  • okutmayın ve okutturmayın. döşemealtında bulunan 2 binadan oluşan üniversite bozması. öğrencilere para gözüyle bakılması. %100 ingilizce eğitim vaad edip %100 türkçe olan okul. turizm fakültesi leş. gastronomi bölümünde pişirilmek için gıda yok veya çok eksikler var.

antalya'da bir vasfı olmayan ve en azından diploma alayım diye giden öğrencilerle dolu.
  • bu üniversitenin birkaç hocasıyla görüşme şansım oldu. cv'lerde london filan havalı gözüktü yani. neyse...
    "biz 100% ingilizce eğitim veriyoruz." diyorlar ama akademik kadronun yarısı zorlanarak konuşmaktadır, öğrencileri de ingilizce'ye hakim değil ve dersler hem ingilizce hem türkçe şekilde karma işlenmekte. sebebi ise ne öğrenciler ne de hocalar ne yaptığını anlamamaktadır. akademik kadro ingilizceden o kadar uzaktaki kendi aralarında pratik yapma ihtiyacındalar. reklamlarda kullandıkları ingilizce konuşan hocalar üniversitenin sahip olduğu nadir hocalardan. aldanmayın.
    ek olarak araştırma görevlilerinden istedikleri arasında bilim üretmeleri öncelikli değil. bu genel türkiye sorunu galiba. burası da farklı değil. adında neden bilim sözcüğünün geçtiğini anlamış değilim.
    kampüs şehre çok uzak ancak güzel tasarlanmış. içinde yeme-içme yerleri var ama oldukça pahalı.
hesabın var mı? giriş yap