şükela:  tümü | bugün
  • 30 agustos 2 eylul 2012 tarihleri arasinda duzenlenen organizasyon.
  • ikinci gün. kamp alanindan ayrildik. beldibi'ndeyiz. rotamiz kemer.
  • tek kelimeyle muhteşem bir organizasyon oldu.

ben pek fazla festival tecrübesi olan biri değilim hatta bisiklette bile oldukça yeniyim. dolayısıyla türkiye'de bisikletçilik, bisiklet festivalciliği ne durumda pek bilemiyorum. ama antalya'nın tadı damağımda kaldı be birader!

nereden başlasam bilemiyorum. konaklama diye bir alt başlık açayım.

konaklama

konaklama için sarısu mevkii seçilmiş. anladığım kadarıyla belediyeye ait, yerli halkın piknik yapıp denize girebildiği bir yer. ulaşımı kolay, denize sıfır, bol ağaçlı bir yer. ilk gün sabah (biz festivalden bir gün önce gitmiştik) et yiyen karasineklerin hoş geldinine muhatap olduk. ertesi gün onların da icabına bakılmıştı.

çadırlarımız kurduk. denize girdik. duş, tuvalet sıkıntısı yaşamadık. tuvalet kağıtları, kağıt havlular, telefon şarjı ve aydınlatma için elektrik... her şey önceden düşünülmüştü. kendi evimizdeymişcesine rahattık.

yeme içme
    yemek konusunda emeği geçen herkese tekrar tekrar teşekkür ediyorum. bütün öğünler son derece lezizdi. yemek şirketi çalışanları hem titizdiler hem de gayet nazik.
    (galiba bu konuyla emel ilgilenmişti, teşekkürler emel)
    (menüyü hazırlayan da çilem olacak, bravo çilem)

çay, kahve sebil. birkaç tane çay makinesinin bir an olsun boş kaldığını görmedim.

hele içecek sponsorumuz, o bir bahs-i diger. helal olsun arkadaş! kampta, yolda, belde, perge'de , şelalede her yerde yanımızdaydılar. içimiz dışımı kola, enerji içeceği oldu. eksik olmayın arkadaşlar. bizi hiçbir yerde susuz da bırakmadınız.

güzergahlar

ayrıntıya boğmak istemiyorum bu sayfayı. isteyen yukarıdaki linklere tıklayabilir. kısaca, şehir turu, kemer, şelaleler, antik şehir perge, ve kamp alanının karşısındaki tepelere tırmanış diyeyim.
    4 gün boyunca hiç kaytarmadım ve bütün güzergahların her bir santimetresinden müthiş keyif aldım.

eğlence

ah antalyalılar, güneyin sımsıcak insanları,
    sizlere imreniyorum. ne kadar sevimli, coşkulu, samimi insanlarsınız!
    neşenize kayıtsız kalabilmek mümkün değil. sahnedeki dj mehmet çınar, sunucu mustafa akyurt festivalin bu kadar keyifli geçmesini size borçluyuz. var olun!
    (o seksenler, doksanlar yalan oldu ya ben ona yanıyorum :))
  • 2013 kayıtları başlamış deyola.

http://www.antalyabisikletfestivali.com/