şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 1998 yılında kurulan genc orkestra.antalya devlet operasıyla surekli sanatcı alısverişleri vardır.yeni olmasından dolayı iki kurum da birbirine takviye sanatcı gondermektedir.bu ay tesvik ikramiyelerini alamadılar
 • (bkz: gürer aykal)
 • 1995 yılında antalya oda orkestrası olarak kurulan ve bu statüde çeşitli konserler veren orkestra 1997 yılında adını bakanlar kurulu kararı ile antalya devlet senfoni orkestrası olarak değiştirdi.

  başlangıç aşamasında kurucu olarak orkestra şefi inci özdil atandı. ancak 1999 yılında orkestra şefi gürer aykal'ın görevine geldiğini görüyoruz. kadro sorunlarını çözdükten sonra orkestra ilk konserini 6 kasım 1999 tarihinde verdi.

  antalya'nın kültür yaşamında önemli bir yeri olan orkestra antalya ve türkiye'nin dünyaya tanıtılmasına katkılar sağlamıştır. kuruluşundan bugüne dek çok sayıda konser gerçekleştiren antalya devlet senfoni orkestrası dünyaca ünlü bir çok sanatçıyı müzikseverlerle buluşturdu. orkestra önemli bir turizm potansiyeli olan kentte turizmin gelişmesine büyük oranda katkı koymaktadır.
 • şehir halkından çok çevre otellerden gelen turistlerin ilgi gösterdiği yetenekli insanlar topluluğu.bu sezon efe baltacıgil, ruşen güneş, mesut iktu, anne sophie bertrand, corey cerovsek ve daha birçok önemli zatı solist olarak konuk etmiş, bizi sevindirmişlerdir.konser ücretleri 3-5 milyondur(öğrenci-değil) ama kaçak giriş de olanaklıdır.daimi şef inci özdildir, gürer aykal ise onursal şef gibi bir durumda sanırım şu an.

  ayrıca baş kemancı*, gülsin onayın oğludur.

  2007 itibariyle edit: erkin onay'ın 2-3 sene önce ayrılmasının ardından konzertmeister payesi semih kartal, mine yiğit ve ibrahim sezer arasında paylaşılmıştır. şu an orkestra müdürü trombon sanatçısı burak baydar'dır ve yönetim tamamıyla orkestra üyesi müzisyenlerden oluşmaktadır.
 • antalya devlet opera ve balesi ile birleşmesi gündeme gelen genç ve kaliteli bir sanatçı kadrosuna sahip olan orkestradır.eee nede olsa gurer aykal öğrencileridirler...
 • 6 ocak 2012 akşamımı muhteşem bir arjantin tango & milonga akşamına çeviren, veysel özgür sağlam ve özellikle parmaklarına bakmaktan başka şeye odaklanamadığım ricardo moyeno sayesinde gitar, carlos gustava battisstessa sayesinde bandoneon şöleni izleten ve geride nice dinleyemeye doyulamayanlar (bkz: liber tango) bırakan orkestra.
 • tuncay kayışın solistliğinde, dinleyenlere muhteşem bir gece yaşatması muhtemel orkestra. denk gelirseniz kesin dinleyin efendim. beni dedi dersiniz.
 • 2018-2019 sezonuna 12 ekim tarihinde başlamakta. özlemiştik, ne yalan söyleyeyim.